Skype Translator, Görüşme Sırasında 40 Dilde Anlık Tercüme Yapabiliyor!

Skype Translator, Görüşme Sırasında 40 Dilde Anlık Tercüme Yapabiliyor!

Microsoft’un sahibi olduğu online iletişim firması Skype, bir süredir farklı dillerde yapılan görüntülü görüşmeler için anlık çeviri sistemi geliştiriyor. Sistem, görüşmeyi yapan her iki kişi de kendi ana dilinde konuşmasına rağmen, bu sesleri anlık olarak taraflara kendi dilinde tercüme ederek gösteriyor. Söylenenleri metin olarak çevirmede ise 40 adet dile destek verilirken, karşı tarafın söylediklerini sesli olarak anlık çeviride sadece İngilizce ve İspanyolcaya destek veriliyor.

Skype’ın çeviri özelliği aynı zamanda kendi kendini geliştirebilme özelliğine de sahip. Sistem, bir konuşma sırasındaki gülme veya şaşırma seslerini, söylenen cümleden ayırt edip tam halini gösterebiliyor karşı tarafa.

Henüz beta sürecinde diyebileceğimiz Skype Translator, şimdiki haliyle bile çok başarılı görünüyor. Sürekli geliştirilecek sistem, kelime ve cümle kalıplarını öğrendikçe daha da tutarlı olacaktır.Çeviri özelliğini denemeniz için, Skype Translator'a kayıt olmanız gerektiğini hatırlatalım. Skype, sistemin nasıl çalıştığını göstermek için bir okulda deneme konuşması yapmış. İngilizce ve İspanyolca konuşan iki öğrenci arasındaki Skype tecrübesini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Cep Telefonu ve Tabletler İçin, 5 Dakikada Şarj Olan Süper Kapasitör Batarya Çıktı!

YORUMLAR