Skype Uygulaması 500 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

Skype Uygulaması 500 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

Ücretsiz mesajlaşma, sesli ve videolu görüşmeler yapma olanağı sunan en popüler uygulamalardan bir tanesi olan Skype'ın Android versiyonu Google Play üzerinde 500 Milyon indirme sayısını geçen 4. uygulama olmayı başardı.

Microsoft'un eski popüler mesajlaşma servisi MSN'i kapatarak tüm hesapları Skype'a devretmesi ile başlayan Skype popüleritesi hızla artmaya devam ediyor. Dünay üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı Skype, kendi kategorisindeki en iyi uygulamalardan bir tanesi. Bireysel ve grup halinde mesajlaşma, sesli ve videolu görüşme imkanı sunan servis, aynı zamanda kontör yükleyerek cep yada ev telefonlarını da aramayabilmenizi sağlıyor.

Google Play üzerinde 500 milyon indirme sayısını daha önceden geçen 3 uygulama ise Facebook, Whatsapp ve Samsung Push Service uygulamaları. Bu uygulamalardan ilk 2 sıradakinin sahibi Facebok. Üçüncü sırada yer alan Samsung Push Service ise teknik açıdan bu kadar indirme sayısına ulaştı diyebiliriz. Bu nedenle Skype'ın en çok indirilen uygulamalar listesinde hakettiği sıralama üçüncülük.

Uygulama kullanımı e sayıları hızla artmaya devam ederken 500 milyon barajını geçen Skype'ı ve Microsoft'u da tebrik etmek gerekir. Geçtiğimiz yıl Skype Android uygulama baştan aşağı tamamen yenilenerek, masaüstünde kullanıcılara sunmuş olduğu sorunsuz hizmetin aynısını vermek için geliştirilmişti. Bunu büyük oranda başaran Microsoft, Skype için yaptığı çalışmalara hiç bir zaman ara vermiyor.

Eğer Android bir telefon yada tablete sahipseniz ve Skype'ı daha önce hiç kullanmadıysanız, aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak ücretsiz olarak Skype indirebilirsiniz.

Microsoft Internet Explorer Sonlandırıldı

YORUMLAR