Skype Windows Phone Uygulamasına Konum Paylaşma Özelliği Geldi

Skype Windows Phone Uygulamasına Konum Paylaşma Özelliği Geldi

Microsoft, dünya genelinde milyonlarca kullanıcının tercih ettiği yazılı ve görüntülü mesajlaşma ve çağrı uygulaması Skype’ın Windows Phone sürümünü güncellemeye devam ediyor. Windows Phone 8 ve 8.1 işletim sistemi yüklü telefona sahipseniz üç yeni özellik sizleri bekliyor.

Microsoft’un popüler uygulamalarından Skype , Windows Phone 8 ve Windows Phone 8 cihaz sahipleri için güncelleme alarak 2.22 sürümüne kavuştu.

Yeni güncelleme ile gelen en büyük yenilik konum paylaşımı oldu. Diğer platformlarda görmediğimiz, bir ilk olan bu özelliği kullanmak ise oldukça basit. Sohbet ekranında iken “+” simgesine ardından “konumu paylaş”a dokunduğunuzda mevcut konumunuzu kişilerle paylaşmış oluyorsunuz. Konum paylaşımının yanı sıra artık sohbet ekranında paylaşılan fotoğrafları da cihazınıza kaydetmeniz mümkün. Bunun için resme dokunmanız sonrasında menü seçenekleri altında bulunan “fotoğrafı kaydet”i seçmeniz yeterli. Bunların yanı sıra içerisinde bulunduğunuz sohbet için bildirimleri açabiliyorsunuz. Bu sayede gelen mesajlardan anında haberiniz olabiliyor. Bildirimleri açmak içinse sohbette iken, daha fazla seçenekler altında bulunan bildirimlere dokunmanız yeterli.

Windows Phone 8 / 8.1 cihaz kullanıcıları için güncellenen Skype'a aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Diğer platformlar için:

Skype'ın Mobil Sürümüyle Artık Grup Konuşması Yapılabilecek

YORUMLAR