Skype, Yeni Tasarımını Masaüstüne Taşıyor

Skype, Yeni Tasarımını Masaüstüne Taşıyor

Skype, mobil uygulamalarında yaptığı değişikliği masaüstüne taşımaya hazırlanıyor. Yenilenen Skype, Android ve iOS’un ardından Windows ve Mac platformlarında herkes için indirilmeye açıldı.

MSN’in yerini alan ücretsiz görüntülü arama yapma ve mesajlaşma servisi Skype’a geçtiğimiz ay kapsamlı bir güncelleme gelmişti. Baştan aşağı tasarımı yenilenen, yeni özelliklere (arama ve mesajlara canlı ifade ekleme, Bing ile arama yapma, fotoğraf ve videolar için yakalama, etkinlik paylaşımı) kavuşan Skype uygulamasında yapılan değişiklik mobil kullanıcıların hoşuna gitmemişti. Bazı kullanıcılar Skype’ın yeni yüzüyle tanıştıktan sonra Microsoft’u eleştiri yağmuruna tutarken, bazı kullanıcılar da uygulama mağazalarında puanlarını düşürerek tepkilerini dile getirdiler. Ancak Skype geliştiricileri bu tasarımda ısrarcı olacak ki; yeni tasarımı masaüstü sürüme taşıdılar.

Skype Insider'ı İndirin:

Skype’ın yeni tasarım ve özellikleri (grup sohbetlerinde @ işareti koyarak kişiyi haberdar etme, yeni bildirimler paneli, yorumlara tepki verme) sohbet medya galerisinden daha önce paylaşılan resim ve fotoğraflara ulaşma) içeren masaüstü sürümü şu anda hem Windows hem de Mac için önizleme sürümü yayınlanmış durumda. Microsoft’un Skype Insider sayfasından cihazınıza uygun indirme bağlantılarına ulaşabiliyorsunuz.

iPhone Kullanıcıları Yeni Skype Tasarımından Nefret Ediyor

YORUMLAR