Skype'a, PayPal Üzerinden Para Gönderme Özelliği Geldi

Skype'a, PayPal Üzerinden Para Gönderme Özelliği Geldi

Skype ve PayPal, kullanıcıların birbirlerine para aktarmasına olanak tanıyan yeni bir entegrasyon gerçekleştirdiğini açıkladı. Bundan sonra kullanıcılar, Skype üzerinden PayPal hesapları aracılığıyla para transfer edebilecekler.

Para göndermek için iOS veya Android için Skype'ın en yeni sürümünün olması gerektiği belirtildi. Ancak alıcı herhangi bir sürümünü kullanıyor olabilir. Ayrıca başka bir ülkeye para gönderilecekse, para birimi de değiştirlebiliyor. Skype tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıya 'para gönderme seçeneği' sunulacağı belirtildi.

Şu anda ABD, Kanada, İngiltere, Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Portekiz, San Marino, Slovakya, Slovenya ve İspanya'da aktif olan bu özellik maalesef ülkemizde aktif olamayacak. Çünkü hatırlarsanız geçtiğimiz yıl PayPal faaliyetlerini ülkemizde durdurmuştu. Fakat zaman içerisinde Skype kart seçenekleri çoğaltırsa, bizim için de önem taşıyacak bir güncelleme olacaktır.

Aslında Fcebook Messenger, 2015'ten beri benzer bir uygulama içi ödeme özelliği sunuyor. Bir banka kartı eklemenize ve yalnızca birkaç dokunuşla nakit aktarmanıza izin veriliyordu ancak Messenger, PayPal'ı henüz desteklemiyor.

Kullanıcılar Yeni Skype'tan Nefret Ediyor!

iPhone Kullanıcıları Yeni Skype Tasarımından Nefret Ediyor

YORUMLAR