Skype'ın Evrensel Windows Uygulaması Çok Yakında Geliyor

Skype'ın Evrensel Windows Uygulaması Çok Yakında Geliyor

Microsoft bugün Skype'ın yeni evrensel Windows sürümünü basınla paylaştı. Birkaç hafta içerisinde ilk olarak Windows Insider programına katılacak olanlara tanıtılacak olan yeni Skype, eskisinden daha sade ve kullanışlı bir hal alıyor.

UWP uygulaması olarak adlandırılan bu yenilik, Skype'ın mobil/tablet ve PC dahil Windows 10 sistemlerinde daha kullanıcı yanlısı olacak. Firmanın açıkladıklarına göre, yapımcılar Skype'ı daha da sade bir hale getirip, evrensel platformlarda aynı şekilde çalışmasını istiyor. Bu konuda uzun süredir çalışmalarına devam ettiklerini de sözlerine ekleyen yapımcılar, yakın zamanda tanıtımların gerçekleşeceğini söylüyorlar.

Yeni Skype arayüzü nasıl olacak?

Normalde kullandığımız tüm özellikleri barındıracak ancak daha özel şeyler de olacak. Örneğin; Skype'ı olmayan bir kullanıcıyla bile konuşabilecek, grup konuşması ve video çağrısı yapabileceksiniz. 

Milyonlarca kullanıcısı olan Skype'ın bu konuma gelmesi hem yapımcıları hem de kullanıcıları heyecanlandırmış durumda. Artık Facebook ve Twitter gibi rahatlıkla tek bir arayüz üzerinden kullanabileceğimiz Skype, ilk olarak PC için açılacak. Eğer önceden denemek istiyorsanız, Windows Insider programına dahil olmanız gerekiyor.

Skype Translator Arapça Çeviri Yapmaya Hazırlanıyor

Skype Güvenlik Önlemlerini Arttırarak IP Adreslerini Saklayacak

YORUMLAR