Skyrim Special Edition En İyi PC'de Çalışıyor

Skyrim Special Edition En İyi PC'de Çalışıyor

Geçtiğimiz hafta, 2011 yılında bir efsane olan Skyrim yenilenmiş sürüm ile geri dönmüştü. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition adıyla yayınlanan bu yeni sürüm günümüz teknolojisinin nimetlerinden faydalanmaktaydı. Skyrim Special Edition içinde oyun için yayınlanmış bütün ek içerikler de yer alırken oyunculara geliştirilmiş grafikler sunuluyor. Daha iyi ışık yansımaları, su efektleri, daha detaylı çevresel öğeler, geliştirilmiş görüş alanı The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition'ın getirdiği yenilikler arasında. Bütün bu iyileştirmelerin altından kalkabilecek bir sistem doğal olarak ortalamanın üzerinde bir konfigürasyona sahip olmalı.

Anlaşılan o ki günümüz oyun konsolları yenilenmiş Skyrim versiyonunu akıcı bir şekilde çalıştıracak donanımsal güce sahip değil. Akıcılıktan kastımız ise 60 FPS ve üzerindeki kare hızları. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinde 1080p çözünürlükte sadece 30 FPS kare hızına sahip. Bu da bu oyunu kabul edilen akıcılık sınırının altında bırakıyor.

30 FPS limiti belki bir 10-15 sene öncesinde olsaydık garip görünmezdi. Günümüzde çoğu oyun 60 FPS oynanabilecek şekilde tasarlanıyor. Hatta Mafia 3 PC sürümü 30 FPS limitiyle geldiği için sertçe eleştirilmiş, geliştirici firma oyun çıktıktan sonra bir yama yayınlayarak bu limiti kaldırmıştı. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition'ın PC sürümü ise 30 FPS limitine sahip olmamasıyla bu tür eleştirilere maruz kalmadı.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition'ı bilgisayarlarımızda 60 FPS olarak oldukça akıcı bir şekilde oynayabiliyoruz ve yüksek kaliteli grafiklerin tadını çıkarabiliyoruz. Eğer hem PC hem de oyun konsolu sahibiyseniz oyunun bu özelliğini dikkate alarak tercih yapabilirsiniz.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Kasım İlk Hafta)

YORUMLAR