Skyrim'in HD Versiyonunun Ardından Oblivion ve Morrowind İçin Kötü Haber

Skyrim'in HD Versiyonunun Ardından Oblivion ve Morrowind İçin Kötü Haber

Hatırlanacağı üzere Bethesda geçtiğimiz aylarda düzenlenen E3 2016 etkinliğinde oyun severlere büyük bir sürpriz yapmıştı. 2011 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan ünlü rol yapma oyunu serisi Elder Scrolls'un 5. oyunu Skyrim çıktığı sene ödülleri silip süpürmüştü. Bethesda, Skyrim'den sonra yeni tek kişilik bir Elder Scrolls oyunu geliştirmek yerine Elder Scrolls Online'ı geliştirmişti. Oyun severler bu nedenle Elder Scrolls 6'yı heyecanla bekliyorlar. Bu bekleyiş sürerken Bethesda E3 2016'da bize Skyrim HD ya da Skyrim Remastered adlı yenilenmiş graifklere sahip Skyrim versiyonunu tanıtmıştı.

Skyrim HD tanıtıldıktan sonra da gözler serinin önceki oyunlarına çevrilmişti. Serinin 4. oyunu Oblivion ve 3. oyunu Morrowind'in yenilenmiş versiyonlarının geliştirilip geliştirilmeyeceği merak konusuydu. Benim görüşüme göre serinin en başarılı oyunu olan Oblivion'un yenilenmiş versiyonunu oynamak heyecan verici olabilirdi. Morrowind de çıktığı dönemde ses getiren oyunlar arasındaydı. Bethesda bu oyunların yenilenip yenilenmeyeceği hakkında resmi bir açıklama yaptı. Bir röportajda şirket adına konuşan Peter Hines'ın hayallerimizi suya düşürdüğü söylenebilir.

Peter Hines'a göre Bethesda için Morrowind'i ve Oblivion'u yenilemek Skyrim'den çok daha zorlu bir süreç. Skyrim'in oyun motoru nispeten yeni olduğu için bu motoru modifiye etmenin kolay olması doğal bir durum. Fakat birkaç nesil önceki oyun motorlarını yenilemek büyük bir zaman ve emek harcayan bir durum.

Hines, Bethesda'nın elindeki kaynakları yeni bir Elder Scrolls oyununa harcamasının daha mantıklı olacağını savunuyor ve Bethesda'nın yakın zaman içerisinde eski Elder Scrolls oyunlarını yenileyeceğini düşünmediğini sözlerine ekliyor.

Skyrim Special Edition PC Versiyonu Eski Save'ler ile Uyumlu Olacak

YORUMLAR