Sleep Better ile Ne Kadar Sağlıklı Uyuduğunuzu Öğrenin

Sleep Better ile Ne Kadar Sağlıklı Uyuduğunuzu Öğrenin

Sleep Better, Runtastic isimli firmanın iOS ve Android için geliştirdiği oldukça popüler bir sağlık uygulaması olarak uyku düzeninizi analiz ederek dinlenmenizin bünyeniz için ne kadar yararlı gerçekleştiğini gösteriyor. Üstelik diğer iOS 8 sağlık uygulamalarıyla iç içe çalışabilen uygulama, uyku düzeninin yanısıra sağlığınız etki eden diğer faktörleri de hesaplayıp daha sağlıklı bir uyku için sizlere yardımcı olabiliyor.

Bilim adamları hala neden uyuduğumuz üzerinde tartışmalar döndürüyor. Uykuya ihtiyacımız olduğu süphesiz, ancak uykunun insan bedenine etkileri dünya çapında yapılan tüm araştırmalar doğrultusunda gerçekten inanılmaz bir hal alıyor. Bilim adamları uykunun birçok gizemini keşfederken REM döngüsü, neden rüya gördüğümüz, uyurgezerlik, uykuda konuşmak, hatta uyandıktan sonra neden hiç dinlenememiş gibi hissetmenin temelleri kazınıyor.

Sleep Better da tüm bunlara yardımcı olup, kendi uyku sağlığı takibinizi yapabilmeniz için yardımınıza koşuyor. Uygulamada basitçe akıllı alarmınızı kuruyor ve gece yatmadan telefonunuzu yakınınızda bir yere koyuyorsunuz. Akıllı alarm size saat belirlemeden önce yakın zamanda herhangi bir kafein veya alkollü içecek içip içmediğiniz, stresli bir gün geçirip geçirmediğiniz veya başka birinin yatağını mı kullanıyorsunuz gibi sorular soruyor. Bunun nedeni uykunuza etki edebilecek herhangi bir durumu da varsayıp size ona göre bir değerlendirme tablosu sunmak. Sonradan bu faktörleri filtrelediğiniz takdirde tüm alışkanlıklarınızın uyku sağlığınıza nasıl yansıdığını görebiliyorsunuz.

Sleep Better'ın gece uyandığınız takdirde veya sabah kalktığınızda ayrıca sunduğu bir rüya günlüğü bulunuyor. Alarmınızı kapamadan da hızlıca not alabileceğiniz rüya kısmında gördüğünüz rüyayı olumlu veya olumsuz değerlendirme fırsatı bularak kısa notlar alabiliyorsunuz. Bu sayede sık rüya görenler veya rüyalarının ne anlama geldiğini merak edenler gün içinde gördüklerini unutmadan not alabiliyorlar.

Eğer siz de sağlık ve spor uygulamarından hoşlanıyor ve uyku takibinizi en sağlıklı şekilde yapmak istiyorsanız, iOS ve Android için tamamen ücretsiz olan Sleep Better'ı aşağıdaki bağlantılardan akıllı telefonlarınızdan hemen indirebilirsiniz:

Cep Telefonundan Kontrol Edilebilen Robot Kuş Üretiliyor

Windows 10 Önümüzdeki Hafta 4 Yeni Güncelleme Alıyor

YORUMLAR