Sleeping Dogs'un Geliştiricisi Kapanmış Olabilir

Sleeping Dogs'un Geliştiricisi Kapanmış Olabilir

2012'de çıkardığı Sleeping Dogs isimli oyunla büyük ses getiren ve önemli bir başarı yakalayan United Front Games'in kapandığına dair iddialar ortaya atıldı. Söylenene göre stüdyonun çalışanları eşyalarını toplayıp, ofisi terk etmişler bile. 

Sleeping Dogs, LittleBigPlanet Karting, Modnation Racing gibi oyunların yapımclığını üstlenmesinin yanı sıra Tomb Raider'ı da yeni nesile aktarmayı başaran United Front Games'in son günlerde sıkıntı çektiği biliniyordu. Vancouver, Kanada'da çalışmalarını sürdüren stüdyo, Sleeping Dogs'ın yakaladığı başarıyı Triad Wars isimli online bir oyuna taşımayı denemiş; ancak başarılı olamayınca oyun daha çıkmadan iptal etmişti.

Son olarak birkaç gün önce Steam üzerinden oynaması ücretsiz Smash+Grab isimli oyununu yayınlayan stüdyoya dair kötü haberler geldi. N4G forumları üzerinde açılan bir başlığa göre; United Front Games'in bütün çalışanları eşyalarını toplayarak, ofisi terk ettiler. Aynı başlıkta stüdyonun kapandığı da söylenirken, Steam üzerinden yayınlanan Smash+Grab'in de kaldırılması, bütün iddiaları doğrudı diyebiliriz. Henüz United Front Games cephesinden bir açıklama gelmese de, kapanmanın büyük ihtimalle gerçekleştiğini söylebiliriz. 

Sleeping Dogs Demosu Yayınlandı

YORUMLAR