Slender Man Korku Filmi Oluyor!

Slender Man Korku Filmi Oluyor!

İlk olarak internet üzerinde ortaya çıkan, sonrasonda ise bir korku oyunu kahramanına dönüşen Slender Man önümüzdeki günlerde bir korku filmi olarak karşımıza çıkabilir. Slender Man ilk olarak 2009 yılında internet üzerindeki bir forum sitesinde hayat bulmuştu. Kısa bir süre içerisinde büyük bir ilgi çeken bu kurgulama korku kahramanı çeşitli oyunlara da kaynak oldu. Slender Man temel olarak bir Photoshop yarışması sonucu ortaya çıkmıştı. Bu yarışmada katılımcılar günlük hayattan alınmış fotoğrafları değiştirerek küçük birer korku hikayesine dönüştürüyorlardı. İşte bu yarışmada farklılık yaratan bir fotoğraf vardı. Bir grup çocuğun yer aldığı bu siyah beyaz fotoğrafta uzun, gölgemsi bir varlık dikkat çekiyordu. Oynayan çocukları yakından izleyen bu varlık beklenmeyen bir etki yaratmıştı:

Slender Man Korku Filmi İçin Çalışmalara Başlandı

İnternet üzerinde kısa bir süre içerisinde bir fenomene dönüşen Slender Man karakteri Holywood'un da dikkatini çekti. Slender Man temalı bir korku filmi için harekete geçen Sony Pictures'a bağlı Screen Gems bölümü bu iş için Slender Man karakterinin isim haklarını elinde bulunduran Mythology Entertainment firması ile iletişime geçmiş. Eğer bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa yakın zamanda bir Slender Man korku filmini beyaz perdede seyredebileceğiz

Slender Man Daha Önceden Gerçek Bir Hikayeye Dönüşmüştü

Çekilecek Slender Man filminin nasıl bir hikayeye dayandırılacağını henüz bilemiyoruz; fakat daha önceden Amerika'da Slender Man ile ilişkili kan dondurucu bir olay yaşanmıştı. Bu olayda 12 yaşındaki 2 küçük kız çocuğu Slender Man'i mutlu edebilmek için arkadaşlarını bıçaklamışlardı. Küçük kızlar açıklamalarında Slender Man ile internet üzerinde korku hikayeleri paylaşan bir sitede tanıştıklarını ve Slender Man'a bağlılıklarını kanıtlamak için böyle bir eylem gerçekleştirdiklerini söylemişlerdi.

Android İçin En İyi 12 Korku Oyunu

YORUMLAR