Slightly Mad Studios Oyun Geliştirmekle Yetinmiyor

Britanya menşeli Slightly Mad Studios, geliştirdiği yarış oyunları ile tanıdığımız bir stüdyo. Adını ilk olarak 2009 yılında geliştirdiği Need for Speed: Shift ile duyduğumuz Slightly Mad Studios, sonraları Shift 2: Unleashed ve Project CARS serisi ile ününe ün katmaya devam etmişti. Şu sıralarda da Project CARS 3 oyununu geliştiriyor. Ne var ki, adını tam anlamıyla hak edecek bir duyuru ile karşımıza çıktı. Slightly Mad Studios kendi ev konsolunu geliştirmek için düğmeye bastı.

Evet, yanlış duymadınız. Slightly Mad Studios, bir ev konsolu üretmek için kolları sıvadı. Duyuruyu ilk olarak Üst Yönetici Ian Bell, Twitter hesabı üzerinden yaptı.

Duyuruya bakılırsa, bahsi geçen konsolun adı Mad Box olacak. Variety sitesi tarafından duyuru sonrasında yapılan söyleşide konuşan Bell, stüdyo olarak fazlasıyla istekli olduklarını dile getirdi. PlayStation ve Xbox gibi bağımsız bir konsol olacak Mad Box, son teknoloji bilgisayarlar ile kafa kafaya yarışabilecek kadar güçlü olacakmış. Bir diğer deyişle, gelmiş geçmiş en güçlü konsol olacağı söyleniyor. Açıkçası Slightly Mad Studios gibi oldukça küçük bir stüdyoya göre epey iddialı bir açıklama olduğunu söylemek gerek.

Şu an için geliştirilme aşamasının çok başlarında olunduğu ve konsolu bir araya getirecek bileşenlerin üreticileri ile diyalogların yeni başlamış olmasından dolayı donanım hakkında herhangi bir bilgi verilmiş değil ama üç yıl içerisinde satışa sunulması planlanan konsolun, çoğu VR sistemi ile uyumlu olacağı ve oyunları 120 FPS gibi üst seviye akıcılıkta oynatacağı söyleniyor.

Oyun konusuna da değinen Ian Bell, "Özel oyunların 'dışlayıcı' olduğunu düşünüyoruz, ama bunu göz önünde bulundurarak tüm geliştiricilere kendi tercihleri olacak platform arası motor sunacağız. Şimdilik geliştiricilere diğer donanım üreticilerini hariç tutmaları için teşvikte bulunmak gibi bir planımız yok." yorumunda bulundu ve devam etti. "Slightly Mad Studios olarak endüstrinin biraz fazla tekel veya mikro hakimiyete döndüğünü ve Mad Box ile yıllardır Xbox, PlayStation ve Nintendo konsolları arasında dönen üçlü savaşa sağlıklık bir rekabet getirmeyi hedefliyoruz."

Son olarak, Ian Bell, Mad Box konsolunun ilk tasarımlarının birkaç hafta içinde gösterileceğini söylemeden geçmezken, konsolun dünya genelinde satışa sunulacağını ve fiyat etiketinin de diğer konsollara kıyasla rekabetçi bir şekilde belirleneceğini sözlerine ekledi.