SmartScooter ile Herkese ve Her Keseye Bir Elektrikli Scooter

SmartScooter ile Herkese ve Her Keseye Bir Elektrikli Scooter

Tayvan menşeli Gogoro, ünlü bir scooter üreticisi. Şimdi de ürün gamına elektrikli SmartScooter’ı da kattı. İşte yaz ayları için sessiz, ekonomik mükemmel bir çözüm.

Haziran ayının 27’sinden itibaren satışa çıkacak olan SmartScooter Avrupa ve ABD’de çok yakında satışa çıkacak. Ancak şimdilik Tayvan pazarına yönelik bir satış planlaması güdülüyor. 4 bin dolarlık fiyatıyla diğer scooter’lardan daha şirin ve ekonomik olan SmartScooter Tayvan’ın Tesla Scooter’ı olarak da adlandırılıyor. Çünkü tamamen elektrik enerjisiyle çalışıyor. 

Gogoro Tayvan’da iki yıl tam garantili satışa çıkacak. Gogoro SmartScooter için Tayvan’a yayılmış 32 özel batarya şarj istasyonu oluşturuldu. SmartScooter’ın henüz dünyaya açılmamasının sebebi de bu istasyonların henüz başka ülkelerde yaygın olmaması. Ancak benzerleri Avrupa ve ABD’de bazı benzin istasyonlarında var.

SnartScooter saatte 90 kilometre hız yapabiliyor. İki batarya hücresi kullanıyor. Bu hücreler son derece hızlı şarj olabiliyorlar ve durmaksızın ortalama 50 km süratte 100 km yol kat edebiliyorlar. 

Ulaşım Hakkında Bildiğiniz Her Şeyi Unutun, Hyperloop Projesi Hayata Geçiyor

İnternete Girin, Arabanızı Tasarlayın, 3B Yazıcıya Gönderin, 2 Gün Sonra Binin Gezin

Alkollüyseniz Çalışmayan Araba Teknolojisi Geliyor

YORUMLAR