Snapchat 110 Milyon Dolara Vurb Arama Motoru Uygulamasını Aldı

Snapchat 110 Milyon Dolara Vurb Arama Motoru Uygulamasını Aldı

Günümüzün en gözde sosyal ağlarından bir tanesi olan Snapchat'in yeni bir yatırım daha yapacağı konuşuluyor. İmza aşamasına gelen bu anlaşmaya göre Snapchat 110 milyon dolar ödeyerek Vurb isimli uygulamayı satın alacak.

İlk kez 2011 yılında yayınlanan Snapchat, insanların fotoğraflar veya videolar paylaşabildiği bir program. Ancak diğerlerinin aksine, paylaştığınız fotoğraflar kısa bir süreliğine görüntülenebiliyor ve süresi dolduktan sonra tamamen ortadan kalkıyor. Özellikle son birkaç yıldır çok popüler olan ve diğer sosya paylaşım platformlarını geride bırakmayı başaran Snapchat, yatırımlarına da devam ediyor. 

Henüz resmi bir açıklama yok; ancak çok yüksek ihtimalle Snapchat, 110 milyon dolar ödeyerek Vurb isimli akıllı telefon uygulamasını satın alacak. Yapılan haberlere göre anlaşma imza aşamasına gelmiş durumda ve çok yakın zaman sonra resmileştiği açıklanacak. 

Vurb Nedir?

2013 yılında kullanına açılan Vurb, akıllı telefon ya da tabletleriniz üzerinden yaptığınız aramaları daha işlevsel hale getirebiliyor. Örneğin; bir uygulamayı kullanarak hotel araması yaptırıp, daha sonra bir başka uygulamadan rezervasyon yaptırmak durumunda kalıyorsanız, Vurb bunun önüne geçmek için uğraşıyor. Birçok ünlü uygulamayla anlaşması bulunan Vurb bunları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Yani Vurb, iki ya da daha fazla uygulamadan işlem yapmak durumunda kaldığınız anlarda yardımınızı yetişiyor. Bu iki uygulama arasında geçiş yapmadan işlemlerinizi tamamlamanıza yardımcı olan Vurb, bu işlevselliğini her aramaya uygulayabiliyor.

Facebook Satın Alamadığı Snapchat'i Öldürmeye Çalışıyor

Snapchat İle Giriş Yapma Seçeneği Yakında Geliyor

Snapchat'te Japon Askeri Ortalığı Karıştırdı

YORUMLAR