Snapchat Artık Reklam Göstermeye Başlayacak

Snapchat Artık Reklam Göstermeye Başlayacak

Kendi alanında rakipsiz ilerleyen ve dev bir kitleye sahip olan anlık resim ve video paylaşma uygulaması Snapchat, kullanıcılara en uygun reklamları gösterecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Snapchat, reklam verenleri cezbedecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bugüne kadar kullanıcılara reklam göstermeyen Snapchat, geliştirdiği teknoloji ile birlikte artık reklam göstermeye de başlayacak. Snapchat'in geliştirdiği bu teknoloji ABD Patent Bürosu tarafından da onaylandı.

Paylaşılan resim ve videolarda yer alan nesneleri tanımaya çalışan Snapchat, resimlerde yer alan bu nesnelerle bağlantılı ürünleri ve hizmetleri kullanıcılara reklam olarak göstermeyi planlıyor. Örneğin, eğer siz içerisinde yemek olan resimler paylaşırsanız, Snapchat uygulaması bunu anlayabilecek ve yemek ile ilgili hizmetleri size reklam olarak gösterecek. Ayrıca reklamların yanı sıra paylaşılan resimlerde yer alan ürünlere özel indirimler uygulayacak ve kullanıcılara teklifler sunacak. Mesela attığınız snapte bir kahve varsa, çeşitli kahve dükkanlarında geçerli indirim kuponları kazanabileceksiniz.

Snapchat'in geliştirdiği teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Snapchat Memories Tanıtıldı

Live.ly, Messenger ve Snapchat'i Geride Bıraktı


YORUMLAR