Snapchat, Facebook Sayfasını Neden Kapattı?

Snapchat, Facebook Sayfasını Neden Kapattı?

İnternet dünyasının en çok kullandığı sosyal medya platformlarının başında gelen Snapchat, ilginç bir karar aldı ve neredeyse 7 milyon kişinin beğendiği Facebook sayfasını kapattı. Kapatmanın sebebi ise sonradan ortaya çıktı.

2011 yılında kurulan Snapchat, rakiplerinden çok farklı özellikleriyle ön plana çıkmıştı. Diğer bütün platformlar paylaşımlarınızı sonsuza kadar saklamayı vaat ederken, Snapchat tam terisini yapıyor ve onları bir süre sonra sonsuza kadar siliyordu. Böylesine bir tercih kullanıcılarının hoşuna gitmiş ve yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi görmeye başlamıştı. Halihazırda on milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat ise geçtiğimiz gün ilginç bir karar aldı.

Facebook üzerinde bulunan resmi Snapchat sayfasının 6.5 milyon kadar beğenisi vardı. Beğeni sayısı oldukça büyük olmasına karşın Snapchat, ansızın Facebook sayfasını kapatma kararı aldı. Kararın ardından şirkete ulaşanlar ise kapatmanın herhangi başka bir anlam içermediğini öğrendiler. Bu beklenmedik kararın arkasında ise 6.5 milyon kullanıcısı olmasına karşın Facebook sayfasının yeterince kullanılmaması yatıyor. Snapchat'in 1.58 milyon kişi tarafından takip edilen Twitter sayfası ise hala ziyaret edilebilir halde. 

Facebook Satın Alamadığı Snapchat'i Öldürmeye Çalışıyor

Snapchat İle Giriş Yapma Seçeneği Yakında Geliyor

Apple, Snapchat'e Rakip Olacak

Snapchat 110 Milyon Dolara Vurb Arama Motoru Uygulamasını Aldı

YORUMLAR