Snapchat Günlük Aktif Kullanıcı Sayısıyla Twitter'ı Geride Bıraktı

Snapchat Günlük Aktif Kullanıcı Sayısıyla Twitter'ı Geride Bıraktı

2012 yılında hayatımıza giren ve hızla yenilenmeye devam eden Snapchatgünlük aktif kullanıcı sayısıyla dev sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter'ı geride bırakmayı başardı.

Son zamanlarda eklediği filtrelerle popülerlik seviyesinde bariz artış yaşayan Snapchat, ulaştığı günlük aktif kullanıcı sayısıyla dadikkat çekiyor. 4 yıl önce hayatımıza giren ve güvenli olması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilen Snapchat, yaptığı güncellemelerle de hamlelerini doğru kullandığını ispatlamış oldu. Son gelen verilere göre Snapchat'in günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyonu geçti. Bu sayı ile Twitter'ı geride bırakan Snapchat, kararlı yükselişine devam ediyor.

Hızla büyümeye ve yayılmaya devam eden Snapchat, özellikle genç kuşağın tercih ettiği sosyal medya uygulamalarından biri. 6 ay önce 110 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan Snapchat, 6 ayda 40 milyonluk bir artış sağlayarak 150 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Bloomberg analistlerinin yaptığı araştırmaya göre 2006 yılında kurulan Twitter şu an 140 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip. Facebook'tan sonra ikinci dev konumunda bulunan Twitter, Snapchat'in hamleleri sonucu geri plana düşmüş oldu. Bu verilere göre Snapchat artık ikinci dev konumunda bulunuyor. Snapchat'in bu başarısının arkasında mesajlaşmayı eğlenceli hale getiren özelliklerinin yer aldığı düşünülüyor. Öte yandan kayıt olmayan mesajlar, 24 saat kalan "snapler" gibi özellikler de Snapchat'in popüler olmasında önemli faktörler arasında yer alıyor.

Hatırlayacağınız gibi Facebook bir zamanlar Snapchat'i satın almaya çalışmış ancak Snapchat bu teklifi reddetmişti. 

Snapchat Nedir, Nasıl Kullanılır? (Güncellendi)

Facebook Messenger Tıpkı Snapchat Gibi Artık Mesajları Kayıt Etmeyecek

Twitter 300,000 Dolar Ödül Dağıttı

YORUMLAR