Snapchat ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz

Snapchat ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz

Popüler resim ve video gönderme servisi Snapchat'e yeni bir özellik daha geliyor. Oldukça işe yarabileceğini düşündüğüm bu yeni özellik sayesinde arkadaşlarınıza Snapchat üzerinden hızlı bir şekilde para gönderebileceksiniz.

Snapchat ile elektronik ödeme servisi Square'nin yapmış olduğu partnerlik ile birlikte hazırlanan yeni özellik Android kullanıcılarına bugünden itibaren geliyor. iOS mobil cihaz sahipleri ise bir süre daha beklemek zorundalar. Fakat resmi olarak bu sürenin ne kadar olacağı açıklanmadı.

Yeni Snapchat servisinin kullanımı son derece kolay. Para göndermek istediğiniz kişiye mesaj olarak göndermek istediğiniz Dolar tutarını yazıyorsunuz ve ekrana bir Dolar resmi geliyor. Bu resime dokunarak para gönderme işlemini tamamlıyorsunuz. Fakat servisin yeni Snapcash özelliği ilk olarak sadece Amerika'da yaşayan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Yeni özelliğin kullanımının istenilen boyutlarda olması ile birlikte ülke desteklerinin kısa sürede artacağını düşünüyorum.

Peki bu özelliğin Türk kullanıcılara açılması ile birlikte kullanımı nasıl olur diye merak ediyorsanız, bu tür bir özelliği kullanabilmeniz için ilk olarak paranın yatacağı yada çekileceği bir banka hesabı girişi yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte 18 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor.

Google Wallet ve Paypal gibi güçlü online ödeme servislerinin rakibi olmak isteyen Snapchat'in bu alanda çok fazla yol alması gerekiyor fakat zamanla gelişeceğini düşünüyorum. Bunun nedeni ise eğer hali hazırda bir Snapchat kullanıcısı iseniz ve bir arkadaşınız sizden ufak miktarda bir borç istediyse, bankaların mobil uygulamaları yerine direkt olarak Snapchat üzerinden 15 - 20 saniye gibi bir süre içerisinde para gönderimini yapabiliyor olmanız. Umarım Snapchat'in yeni özelliği Snapcash kısa sürede yayılarak tüm Snapchat kullanıcıları için aktif edilir.

Android ve iOS mobil cihazlarınıza Snapchat indirerek arkadaşlarınıza fotoğraflar ve kısa videolar göndermek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaralar Nasıl Silinir

YORUMLAR