Snapchat Kendi Akıllı Gözlüğünü Geliştiriyor

Snapchat Kendi Akıllı Gözlüğünü Geliştiriyor

Hepimizin de bildiği gibi artık Snapchat'te kameramızı kullanarak değişik yüz efektleri ekleyerek fotoğraf çekilebiliyoruz. Yakın gelecekte ise bunu Snapchat akıllı gözlükleriyle yapıyor olacağız.

CNET'in açıkladıklarına göre Snapchat yeni akıllı gözlük sistemleri için büyük bir ekip hazırlamış ve hatta bu takımın içerisinde ünlü isimler bile var. Daha önce Microsoft'un Hololens projesinde görev alan Mark Dixon ise bu isimlerin başında geliyor. Eskiden Qualcomm'un Vuforia'sında çalışan Eitan Pilipski ise başka bir ünlü isim. 

Söylentilere göre Snapchat yetkilileri sanal gerçeklik konusuna bayağı kafayı takmış durumdalar. Geçen sene Snapchat'e lens sistemini ekleyerek yüzlerimizin değişmesini sağlayan yapımcılar, bu sefer olayı farklı bir boyuta taşımak için çalışıyor. Sistemin nasıl çalışacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok fakat söylenenlere göre gözlüğü taktığımız zaman Snapchat'teki yüz efektlerini sadece arkadaşlarımızın yüzlerine bakarak görebileceğiz.

Google Glass'a cevap olarak geliştirildiğini düşünebileceğimiz bu yeni teknoloji, çok farklı bir şey de olabilir. Snapchat yetkilileri kesin açıklama yapmadan bunu tamamen bilemeyeceğiz.

Snapchat'te Arkadaş Eklemek Artık Daha Kolay!

Snapchat'te Arkadaşımın Beni Sildiğini Nasıl Anlarım?

YORUMLAR