Snapchat Selfie'leriniz Yakında Tamamen 3 Boyutlu Olabilir!

Snapchat Selfie'leriniz Yakında Tamamen 3 Boyutlu Olabilir!

Mobilin en popüler sosyal uygulamarından olan Snapchat, artırılmış gerçeklik üzerinde çalışan Seene isimli oluşumu sessiz sedasız bünyesine kattı. Aklımıza Snapchat'in 3 boyutlu selfie'ler dışında, yakın bir gelecekte Snapchat'in sanal gerçeklik dünyasına da adım atabileceği geliyor.

Artırılmış gerçeklik çatısı altında teknolojinin birçok alanında yüz tarama, 3 boyutlu çizim, hatta son dönemde oldukça popülerlik kazanan sanal gerçeklik projeleri görüyoruz. Senee firmasının geliştirdiği teknoloji, akıllı telefonların saniyeler içinde 3 boyutlu yüz taraması yaparak 3 boyutlu selfie'ler oluşturmasını sağlıyor. Üstelik birden fazla kamera veya kızılötesi sensörler yerine sadece akıllı telefonların ön kamerasıyla.

Henüz bir startup olarak büyümek üzere olan firma (Snapchat tarafından satın alınmadan önce), geliştirdiği 3 boyutlu render teknolojisini gerçek hayattaki nesnelere de uygulayabiliyor. Örneğin masanızda duran bir vazoyu sadece telefonunuzun kamerasıyla 3 boyutlu bir resme dönüştürebiliyorsunuz.

Daha önceden Snapchat'in yapmış olduğu resmi açıklamalar doğrultusunda firmanın sanal gerçeklik ile de ilgilendiğini öğrenmiştik. Eğer bahsedilen proje donanımsal bir çatı altında büyüyecekse, Snapchat yazılımının da buna göre geliştirilmesi gerekecek. İlk adımların ise yeni satın alınan startup şirketiyle atılması bize oldukça mantıklı geliyor.

Snapchat Nedir, Nasıl Kullanılır? (Güncellendi)

Snapchat Kendi Akıllı Gözlüğünü Geliştiriyor

YORUMLAR