Snapchat Tasarımı Sil Baştan Değişiyor

Snapchat Tasarımı Sil Baştan Değişiyor

Snap CEO'su Evan Spiegel, Snapchat uygulamasının önemli bir revizyon geçireceğini ve kullanıcı deneyiminin çok daha ileri seviyeye taşınacağını müjdeledi. Peki, yeni Snapchat tasarımı nasıl olacak?

Instagram'ın 'Hikayeler' özelliğini kopyalaması ile birçok kullanıcısını kaybeden Snapchat, çareyi tasarım değişikliğine gitmekte buldu. Şirketin kurucusu ve CEO'su Evan Spiegel, bu kararı almalarında yıllardır duydukları “Snapchat’i kullanmak zor” yorumunun etkili olduğunu belirtti.

Spiegel, yeni tasarımın sil baştan olacağını söylerken, şirketin böyle bir riski almasının tam zamanı olduğunu belirtti. Instagram Hikayeler karşısında tüm riskleri alan Snapchat, Android uygulamasında da yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Spiegel, uygulamadaki içeriği öne çıkarmanın yeni yollarını test etmek için çalışmalar yaptıklarını da belirtti. Bu doğrultuda daha kişisel ve daha amaca uygun bir yöntem peşinde olduklarını söyleyen Snap CEO’su, bir yandan da keşfi teşvik eden doğalarını korumayı istediklerinin altını çizdi.

Spiegel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Uygulamanın yeni tasarımının kısa vadede işimize yıkıcı etkisi olabilir. Ayrıca güncellenen uygulamanın kullanıcılarımızın alışkanlıklarına ve davranışlarına nasıl bir etkisinin olacağını da bilmiyoruz. Ancak uzun vadeli faydalarına inandığımız için bu değişime ve gerekli riski almaya hazırız” ifadelerini kullandı.

178 milyon aktif günlük kullanıcıya özel bir hikaye deneyimi yaşatacak yeni bir çözüm üzerinde çalıştıklarını söyleyen Spiegel, uygulamayı yeni kullanıcı kitlelerine açabileceklerini ifade etti. Öte yandan Spiegel, yeni tasarımı öncelikle belli ülkelerde kullanıma sunacaklarını belirtti.

Yeni tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağı henüz netlik kazanmadı ancak şu an ki tasarımdan memnun olmayan bir kullanıcıysanız, gözünüzün kulağınızın Evan Spiegel'de olmasında fayda var. Zira yakın bir zamanda yeni tasarım hakkında çok daha detaylı bilgilerin gün yüzüne çıkacağını tahmin ediyoruz.

YORUMLAR