Snapchat Ünlü Avatar Oluşturma Servisinin Sahibi Bitstrips'i Satın Alıyor

Snapchat Ünlü Avatar Oluşturma Servisinin Sahibi Bitstrips'i Satın Alıyor

Anlık fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Snapchat, ünlü avatar oluşturma uygulaması Bitmoji'nin geliştirici şirketini satın aldı.

Kaynaklara göre, Snapchat daha önce hakkında çıkan dedikodulara destek olabilecek bir şirketi satın aldı. Snapchat, kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturmasını ve bu avatarları diğer sosyal medya hesaplarında paylaşmasına olanak sağlayan Bitmoji uygulamasının sahibini satın aldı. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Snapchat'in akıllı gözlük sistemiyle ilişkili olabileceğini düşündüğümüz bu satın alma ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi ancak ortaya atılan iddialar oldukça ilginç.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Snapchat'in akıllı gözlük sistemini sizlere anlatmıştık. Tam anlamıyla bir muamma olan bu sistemin akıbetinin ne olacağı ise bilinmiyordu. Geçtiğimiz gün sızan bir haber ise akıllı gözlük sistemiyle ilişkilendirilebilecek bir detay olarak karşımıza çıktı. Habere göre, Snapchat yaklaşık 100 milyon dolar'ı gözden çıkararak Bitstrips'i satın aldı. Bu satın almayla birlikte Bitstrips artık Snapchat'in geliştirilmesi için kullanılacak.

Bitmoji uygulaması ile yukarıdaki gibi emojiler oluşturulabiliyor.

Snapchat'in şu an neden Bitstrips'i satın almak istediği bilinmiyor ancak, Bitstrips'in Snapchat için uygun araçları bünyesinde barındırdığı da biliniyor. Bu da demek oluyor ki, ilerleyen günlerde çok daha eğlenceli snapler görebiliriz.

Facebook Snapchat’e Karşı Koz Olarak Masquerade’i Satın Aldı

Snapchat Kendi Akıllı Gözlüğünü Geliştiriyor

YORUMLAR