Snapchat Video Gösterim Oranları Facebook'u Zorluyor

Snapchat Video Gösterim Oranları Facebook'u Zorluyor

2013 yılında Facebook tarafından 3 milyar dolara satın alınmak istenen Snapchat, şimdi bu bedeli neden hak ettiğini kanıtlamış durumda.

Snapchat 2013 yılında Facebook’un hedefi olmuş ve 3 milyar dolara satın alınmak istenmişti. Aradan geçen 2 sene içerisinde Snapchat’in bu fiyatı fazlasıyla hak ettiğini görebiliyoruz. Snapchat günde 6 milyar video gösterimine ulaştı ve bu konuda neredeyse Facebook’a rakip olmak üzere. Facebook günlük 8 milyar video gösterimiyle Snapchat’in biraz üzerinde yer alıyor. Snapchat'te bu rakam bundan 6 ay önce günde sadece 2 milyar video gösterimini işaret ediyordu. Snapchat bu hızla devam ederse Facebook’un potansiyeline hızla yakalayacak gibi görünüyor.

YouTube, Facebook ve Snapchat için video gösterim sayıları farklı şekillerde hesaplanıyor. YouTube bir videoyu 30 saniye oynatıldıktan sonra "izlendi" olarak dikkate alıyor, Facebook’ta ise bu süre sadece 3 saniye. Öte yandan Snapchat için videonun tıklanıp yüklenmiş olması "gösterildi" olarak sayılmasına yetiyor.

Elbette sosyal medyada video reklam gösterimleri şirketlerin tek gelir kaynağı. Snapchat bu kaynağı bir sene içerisinde 19 milyar dolara kadar yükseltmeyi de başardı. 

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Snapchat'e Yeni Özellikler Geldi

Kaçırmamanız Gereken Snapchat Hileleri ve İpuçları

YORUMLAR