Snapchat, Yeni Gruplar Özelliğini Kullanıma Sundu

Snapchat, Yeni Gruplar Özelliğini Kullanıma Sundu

Sadece gençlerin değil markaların da sıklıkla kullandığı sosyal ağ uygulamalarından Snapchat te yılın son önemli güncellemesini aldı. iPhone ve Android kullanıcıları bugünden itibaren grup sohbetleri gerçekleştirebilecek.

Instagram’ın ardından 2016’nın son önemli güncellemesini alan isim Snapchat oldu. Markaların da üye olduğu ve Messenger, WhatsApp kadar popüler olan platforma son olarak Gruplar özelliği eklendi.

Snapchat kullanıcıları artık snap gönderirken veya sohbet esnasında grup oluşturabiliyor. Ayrıca grup içerisinde ada dokunarak Hızlı Sohbet seçeneğiyle birebir sohbet başlatma ve iki sohbet arasında kolaylıkla geçiş yapmak mümkün. Çıkartmalar, oylama, video notları, Bitmoji dahil sohbette desteklenen tüm özellikler gruplarda da destekleniyor. Unutmadan, grup sohbetleri 24 saat sonunda otomatik olarak siliniyor. Gruba gönderilen snap’lerin her alıcı tarafından sadece bir kez görüntülenmesine izin veriliyor.

Makas (Scissors) ve Boya fırçası (Paintbrush) adını taşıyan iki yeni aracı da beraberinde getiren Gruplar özelliğinde 16 kişiye kadar sınır var. Snapchat'in yeni özelliğini kullanabilmeniz için son sürüme güncellemeniz gerekiyor:

Snapchat Gözlükleri Satışa Sunuldu

YORUMLAR