Snapchat Yeni Yaratıcı Özelliklerini Tanıttı

Snapchat Yeni Yaratıcı Özelliklerini Tanıttı

Snapchat, Instagram'ın özelliklerini kopyalamasıyla yükseliş ivmesini kaybetmiş olsa da, hala bir adım önde olmasıyla dikkat çekiyor. Bugün Snapchat, tüm bu yaşananlara aldırış etmeden bazı yeni araçlarını tanıttı. Fotoğrafları görüntüleme konusunda 10 saniyelik süreyi kaldırma seçeneği de dahil bir takım yeni araçlar sunan şirket, fotoğrafta var olan bir öğeyi silmenize izin veren sihirli silgisini de kullanıcılara sundu.

Snapchat'in yeni özellikleri, şirketin görsel iletişim biçiminde hala öncü olduğunu bizlere gösteriyor. Yaratıcı araçlar eklediğinde şirket, artık hepsini kolay erişim için ekranın sağ tarafında sergiliyor. İşte o yaratıcı özellikler:

Sınırsız Snap: Artık bir Snap fotoğrafına bakarken 10 saniyelik sınır ortadan kalkıyor. Zamanlayıcıdaki sonsuzluk simgesini seçtiğinizde, arkadaşlarınızın Snap'lerine artık istediğiniz kadar bakabilirsiniz. 

Döngülü Videolar: Çektiğiniz videoları tekrar tekrar izletmek için sağ taraftaki döngü simgesini kullanabilirsiniz. Kısa videolarınız veya belirli bir anı vurgulamanız için böyle bir özellik getirilmiş. Diğer yandan, Instagram'ın Boomerang'ı ile rekabet etmenin de bir yolu diyebiliriz.

Emojili Çizim Fırçası: Bu özellik ile birlikte artık bir emojiyi çizim fırçası olarak kullanabilirsiniz. Sağdaki yaratıcı araçlardan birini seçin ve çizim yaparken kalem ucunun rengi yerine herhangi bir emojiyi seçin. 

Sihirli Silgi: Artık Snapchat'teki nesneleri seçip kaldırarak, fotoğraflarınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu aracı seçmek, gerisini Snapchat otomatik olarak "Photoshop" yapacak.

Şimdi, milyonlarca yürek tek bir sorunun cevabını merak ediyor. Instagram'ın kendine özgü bir sihirli silgi sunması veya emojili fırça özelliğini getirmesi ne kadar sürecek? Açıkçası Snapchat'in bu adımı oldukça iddialı olmuş. Rekabet kızışacak gibi görünüyor.

Snapchat Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 12 Sürpriz Özellik

YORUMLAR