Snapchat'in Eğlenceli Kamera Efektlerini Artık Arka Kamera ile Kullanabileceğiz

Snapchat'in Eğlenceli Kamera Efektlerini Artık Arka Kamera ile Kullanabileceğiz

Giderek yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanılan sosyal medya servisi Snapchat kendisini daha çok kullanıcıya sevdirmek için güzel ve eğlenceli özellikleri bünyesine dahil etmeye devam ediyor. Geçici bir süre aktif olan ve sonrasında silinen fotoğraflar ve videolar kaydedip arkadaşlarınızla paylaşmanıza imkan tanıyan Snapchat'e bir süre önce Snapchat Lenses adlı bir hayli eğlenceli bir özellk eklenmişti. Snapchat Lenses temel olarak Snapchat üzerinden çektiğiniz kısa videolara özel kamera efetkleri eklemenizi mümkün kılıyor. Bu kamera efektleri sayesinde bir anda korkunçlaşan bir yüze, ağzınızı açtığınızda akmaya başlayan bir gökkuşağı şelalesine ya da yanaklarınızı şişmanlatan bir görüntüye benzer görüntüler yakalayabiliyor ve video olarak kaydererek arkadaşlarınızla paylaşabiliyordunuz.

Snapchat'in sunduğu bu ilginç kamera efektleri şu ana kadar sadece selfie çekim modunda yani akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ön kamerası aktifken kullanılabiliyordu. Snapchat yaptığı yeni güncelleme ile bu efektleri arka kamerayla da kullanılabilir hale getirdi. Bu sayede artık arkadaşlarınızın görüntülerini yakalarken bu eğlenceli kamera efektlerinden çok daha kolay bir şekilde yararlanabileceksiniz.

Snapchat'in kamera efektlerini arka kamera üzerinde aktifleştirmek için ilk önce ön kamera açıkken Snapchat Lenses'ı açmanız sonrasında arka kameraya geçiş yapmanız gerekiyor. Snapchat Lenses'ı nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için bu yazımıza göz atabilirsiniz:

Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat'in güncel versiyonunu indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

YORUMLAR