Snapchat'in Yeni Gözlüklerini Almak İçin Kaç Saat Beklerdiniz?

Snapchat'in Yeni Gözlüklerini Almak İçin Kaç Saat Beklerdiniz?

Sosyal medyanın parlayan yıldızı Snapchat geçtiğimiz dönemde Snapchat Spectacles adını verdiği Snapchat gözlüklerini duyurmuştu. Snapchat kısa videoları çekmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmış güneş gözlükleri, kullanıcılar tarafından pek gerekli görülmese de, çok satılacağı konusunda genel bir görüş vardı. Öyle görünüyor ki ön görüler haklı çıktı ve  Amerika'da uzun kuyruklar oluştu.

Snapchat'in yeni gözlükleri bu yılın en sıcak ve en ilginç teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. Gözlüğü satın almak isteyenler ilginç bir satış yöntemi ile karşılaşıyorlar. Snapbots adı verilen makinalar üzerinden satın alınabilecek bu yeni donanım,  ABD üzerinde yolculuk edecek ve her şehirde 1 gün boyunca kalacak. Satın alma işlemi sırasında da kullanıcılar 130 dolar ödeyecek. 

Gözlüğün satışı için yollara çıkan Snapbots'lar Perşembe sabahı Amerika'nın Santa Monica şehrinde görüldü. Haberimize konu olan uzun süreli bekleyiş ise burada başladı. Deyim yerindeyse bu gözlükleri almak için uzun kuyruklar oluştu. Karşılaştığı manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Scott Buscemi isimli bir kullanıcı ise Twiter'da bir video paylaştı:

Gözlüğün satışı için oluşturulan web sitesinde artık Santa Monica görünmüyor. Bu da Snapbots adı verilen makinelerin hızlı bir şekilde gözlüklerin satışını gerçekleştirdiğini gösteriyor. Türkiye'ye bu makinelerden gelir mi bilmiyoruz ve Snapchat genişleme planı hakkında henüz bir bilgi vermedi. Fakat bu görüntüler, ABD genelinde gözlüklerin ne kadar tuttuğunun da bir göstergesi oldu.

Twitter'da Snapchat'ten Bir Özellik Çaldı: QR Kod

SnapChat'i Satın Alamayan Facebook, Onu Geliştiren FacioMetrics'i Aldı

YORUMLAR