Snapchat'in Yeni Özelliği: Discover

Snapchat'in Yeni Özelliği: Discover

Mobil dünyada kendine çok kısa sürede en çok kullanılan anlık mesajlaşma programları arasında yer edinen ve fotoğraflı mesajlaşma trendini başlatan Snapchat yeni özelliği Discover'ı duyurdu.Snapchat'in Discover özelliği ile kullanıcılar haberleri takip edecekler. Haberler ve eğlenceli şeylerin paylaşılacağı Discover, Snapchat'e eklendi bile. Snapchat'in Discover özelliği sayesinde dünya üzerindeki çeşitli haberleri ve videolara tek tuşla erişebileceğiz. Uygulama Türkiye'de yüksek ihtimalle Snapchat Keşfet olarak sunulacak.

Snapchat kullanıcılarına Snapchat Discover ile ilgili bir bildirim geldi aslında. Daha sonra Snapchat'in resmi blogunda Snapchat Discover duyuruldu. Öykü şeklinde eklenecek haber ve videolar ile Snapchat'e alternatif bir kullanım şekli eklenmiş olacak. Mobil geliştiricilerin eninde sonunda bulaştığı reklam uygulamasından Snapchat de nasibini almış görünüyor çünkü Snapchat Discover uygulaması reklam da sunacak. Bu sayede kuruluş ciddi bir gelir kapısına sahip olmuş olacak. 

CNN, Yahoo Haberler, Vice, National Geographic ve ESPN gibi kaynaklarla anlaşılarak Discover özelliğinin nasıl kullanılacağıyla ilgili bir video YouTube'da yayınlandı. Snapchat Discover'a bir kaydırma hareketiyle erişebileceğiz. Temelde Twitter ve ve Vine'daki keşfet menüsü gibi bir işleve sahip olacak. Snapchat Discover'ın şuanda anlaştığı yalnızca 11 kuruluş var. İlerleyen dönemlerde çeşitli sanatçılar ve yayıncı kuruluşla anlaşılıp içerik zenginleştirilecek. 

Snapchat Discover'ın nasıl kullanıldığına dair video aşağıda:

WeChat'in De Masaüstü Versiyonu Yayınlandı

YORUMLAR