Huzurlarınızda Snapchat Konum Paylaşma Özelliği: Snap Map

Huzurlarınızda Snapchat Konum Paylaşma Özelliği: Snap Map

Diğer sosyal medya uygulamalarına ilham olan Snapchat, bu sefer de konum paylaşma özelliğini getiriyor. Özelliğinin ismi ise Snap Map. Bakalım bu özelliği kim, ne zaman taklit edecek?

Arkadaşlarınızı bulmanıza ve yeni insanlarla tanışmanıza olanak sağlayacak olan Snap Map güncellemesi ile Snapchat üzerinden arkadaşlarınızı görecek, onların ne yaptıklarını anlık olarak bileceksiniz. Uzun bir süredir tartışma konusu olan Hikayeler sorununa, Snap Map çare olabilecek gibi duruyor. Çünkü Instagram, WhatsApp, Facebook gibi büyük uygulamaların, "hikayeleri" kopyalamasıyla Snapchat kullanımında düşüş yaşanmıştı. Snap Map'i olumlu yönde kullanabilirse, Snapchat'in yeniden internette büyük başarı elde edeceğini düşünüyorum. 

Ayrıca Snapchat'in bu özelliği getirmesi, o kadar da sıfırdan bir başlangıç değil. Daha önce satın aldıkları Zenly uygulamasının bir özelliği olan bu harita, sadece güncellenmiş ve isim olarak Snap Map haline getirilmiş diyebiliriz.

Snap Map Nasıl Kullanılır?

Kamera kısmından görmek istediğiniz arkadaşınıza dokunarak, neler yaptığını Snap Map ile takip edebileceksiniz. Ancak, seçtiğiniz arkadaşınızın Bitmoji hesabı bulunmuyorsa, maalesef Snap Map'ten yararlanamayacak ve sizde onu göremeyeceksiniz. Ayrıca, harita üzerinde sadece istediğiniz kişileri görmek isterseniz, Hayalet Modu ile başkalarının haritalarında görülmeyi engelleyebilirsiniz. Snap Map'in şu anda, iOS ve Android için güncelleme olarak geldiğini belirtelim.

Snapchat'ten Snap Map'in tanıtım videosunu izlemek isterseniz:

Instagram'dan Snapchat'e Fark!

McDonald's 250 Bin Kişiyi Snapchat Üzerinden İşe Alacak

YORUMLAR