Snapdragon 3 Yeni İşlemcisiyle Gümbür Gümbür Geliyor

Snapdragon 3 Yeni İşlemcisiyle Gümbür Gümbür Geliyor

Akıllı telefonlara güç veren Qualcomm, 3 yeni işlemcisini duyurdu. Performans ve bütçe odaklı bu işlemciler, yüksek seviye özelliklerle cihazlara destek verecek.

Mobil telefonlara işlemci üreten firmaların liderlerinden olan Qualcomm, işlemci ailesini hızla büyütmeye devam ediyor. Dün resmi sitesi üzerinden duyuru yapan Qualcomm, Snapdragon ailesine 3 yeni işlemci daha ekleyeceğini ifade etti. Snapdragon 625, 435 ve 425 adlarını taşıyacak olan bu işlemciler, ileri seviye görüntüleme, sensör ve modem özelliklerini telefonlara kazandıracaklar.

Snapdragon 625

Orta seviye telefonlarda kullanılacak olan işlemcilerden ilki Snapdragon 625, bu yonga düşük enerji tüketimine sahip olacak. 8 çekirdekli olacak şekilde tasarlanan işlemci X9 LTE ile entegre bir halde gelecek. 2.0 Ghz ARM Cortex A-53 işlemci ve Adreno 506 grafik yongasından oluşan Snapdragon 625, 4K video izleme ve kayıt etmeyi destekleyecek. Ayrıca yeni nesil 4G+ bant genişliğini de destekleyecek.  Quich Charge 3.0 desteğine sahip olacak olan işlemci, hızlı şarj süresi sağlayacak. Hızlı veri transferi de yapan işlemci orta seviyeli telefonları hedefliyor.

Snapdragon 435

Giriş ve orta seviye telefonlar için çıkarılması beklenen Snadragon 435, 28nm teknolojisine sahip olacak. Bu işlemcide de 8 çekirdekli 1.4 Ghz ARM Cortex A53 işlemci ve Adreno 505 grafik yongası yer alacak. 1080p video kayıt ve oynatmayı destekleyen işlemci, tıpkı 625 gibi hızlı şarj süresine sahip olacak. X8 LTE modem ile entegre olacak olan Snapdragon 435, en son Wi-Fi standartlarına uygun olarak gelip, yüksek hızda veri transferine de izin verecek.

Snapdragon 425

Snapdragon 435 gibi orta ve giriş seviye telefonlar için piyasaya sürülecek olan Snapdragon 425, 4 çekirdekli 1.4 Ghz Cortex A53 işlemciye sahip olup Adreno 308 grafik yongasıyla gelecek. X4 LTE modem ile entegre olacak olan Snapdragon 425, diğer 2 işlemciye göre daha yavaş veri transferi yapacak. Alt segment işlemci olarak görülen Snapdragon 425, Quick Charge 2.0'a sahip olacak. Kıyaslama yapıldığı zaman kendi segmentine göre daha güçlü ve tasarruflu bir işlemci diyebiliriz.

Qualcomm'un yeni işlemcilerini bu yılın ikinci yarısından itibaren telefonlarda görmeye başlayabiliriz.

Snapdragon 830'un Bilgileri İnternete Sızdırıldı

Xiaomi Redmi Note 3 Snapdragon Sürümü Tanıtıldı


YORUMLAR