Snapdragon 850 Kullanan İlk Dizüstü Lenovo Yoga C630 Tanıtıldı

Snapdragon 850 Kullanan İlk Dizüstü Lenovo Yoga C630 Tanıtıldı

Lenovo, yeni dizüstü bilgisayarı Yoga C630 Cabrio’yu Berlin’de düzenlenen IFA 2018’de gün yüzüne çıkarttı. Görünümü kadar donanımsal özellikleriyle de dikkat çeken cihaz, Snapdragon 850 yonga setini çalıştıran ilk dizüstü özelliğini taşıyor. 

Global teknoloji devlerinin en yeni ürünlerini tanıttıkları Uluslararası Elektronik Fuarı (IFA) nihayet kapılarını açtı. Tamindir ekibi olarak bizim de Berlin’den takip ettiğimiz etkinlikte ilk sahne alan markalardan birisi de Lenovo oldu.

Çinli şirket, merakla beklenen yeni dizüstü bilgisayarı Yoga C630 Cabrio’yu duyurdu. Snapdragon ile çalışan dizüstü bilgisayarların ilk dalgasını oluşturan cihaz, bu anlamda önemli bir konuma sahip. 

Yoga C630 Cabrio tanıtıldı

Lenovo, Snapdragon ile çalışan C630’un Windows dizüstü bilgisayarlarının ilk nesline kıyasla yüzde 30'a varan oranda daha iyi bir performans gösterdiğini söylüyor. Qualcomm’un bu yılın başlarında tanıttığı yeni yonga seti Snapdragon 850, bilgisayarlarda kullanılmak üzere üretilen en gelişmiş işlemci yongası olarak biliniyor.

Cihazın diğer dikkat çekici özellikler arasında 4GB / 8GB RAM ve 128GB / 256GB'lık UFS 2.1 depolama alanı bulunuyor. Snapdragon ile çalışan cihazların genellikle bağlantı ve pil ömrü konusunda beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Yoga C630 da en azından kağıt üzerinde bu performansı vadediyor. 

13.3″ boyutunda Full HD çözünürlüğünde IPS bir ekranla gelen Yoga C630, piyasadaki en ince 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlardan birisi. 25 saatin üzerinde video oynatım imkanı sunan cihazda, 2 adet USB Type-C portu, 3.5 mm kulaklık jakı ve SIM kart bağlantı noktası bulunuyor.

Lenovo Yoga C630, Eylül 2018’den itibaren 999 Euro’luk başlangıç fiyatıyla raflardaki yerini alacak. 

YORUMLAR