Sohbet Uygulaması Tango Aslında Güvenli Değilmiş

Sohbet Uygulaması Tango Aslında Güvenli Değilmiş

Sohbet uygulamaları günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu uygulamalar arasında popüler olarak kullanılan Tango'nun güvenlik açığı ortaya çıktı. Bu açık tüm kullanıcıların bilgilerini tehdit edebilir.

Tango'nun bulunan bu güvenlik açığı kullanıcı numaralarının şirket tarafından gizlememesiyle ilgili. Güvenlik açığı  sayesinde internet üzerinden biraz uğraşılırsa kullanıcıların telefon numaralarına ulaşılabileceği ortaya çıktı. Güvenlik açığı sadece Tango şirketinin ilgisizliğinden oluşmuş değil. Kullanıcılar kayıt olduktan sonra gizlik ayarlarlarını önemsemedikleri için internet üzerinden numara bulmak oldukça kolaylaşıyor.

Tango'nun masaüstü uygulamasına rastgele numaralar ile de kayıt olunabildiği de ortaya çıktı. Bu güvenlik açığının düzeltilmesi için Tango yetkililerine gerekli açıklama yapılmış. Kullanıcı kaybetmemek ve başının ağrımaması için Tango'nun bir an önce bu güvenlik açığını kapatması gerekli. Şu ana kadar kaç kişinin numarası bu yöntem ile alındı bilinmiyor olayın en merak edilen tarafı ise bu. 

Aslına bakarsanız çoğu mesajlaşma uygulamasının güvenliği konusunda çeşitli tedirginlikler yok değil. Gelişen teknoloji artık sanal korsanlar ilse elimizden istediği her şeyi alabilir. Bu yüzden mesajlaşma uygulaması seçerken ve oyun gibi çeşitli uygulamalar yüklerken biraz dikkatli olmak gerekiyor.

Tango'yu yeterince güvenli hissediyorsanız aşağıdaki bağlantılardan sorunsuz indirebilirsiniz.

Facebook Mobil Uygulamasında Artık Sohbet Edilemeyecek

YORUMLAR