Son 10 Yılın En İyi Aracı: Tesla Model S

Dünyanın çok daha iyi bir yer olmasını isteyen birçok kişi Tesla Model S gibi araçlara destek veriyor. İçten yanmalı arabalardan elektrikli araçlara geçiş aşamasını kolaylaştıran Tesla Model S, günümüzün en çok örnek alınanları içerisinde yer alıyor. İşte haberimizin detayları.

Green Car Reports, Tesla’nın Model S sedan aracını yeni yayınladığı bir makalede 2010’ların en iyi aracı olarak takdim etti. Tesla model S çıktığı ilk günlerden itibaren birçok kişi tarafından büyük bir övgüyle karşılandı. Aracın hâlâ son 10 yılın en iyi araçlarından biri olduğunu söylemek gerçekten de Tesla şirketinin çok başarılı olduğuna değinmek anlamına geliyor.

Tesla Model S ödüllere doymuyor

Model S aracı yalnızca Tesla’yı etkilemedi, aynı zamanda tüm dünyada son yılların en iyi araçları içerisinde kabul edildi. Neredeyse son 10 yıldır Tesla sürekli olarak ödül alıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, 60 Minutes ile yaptığı bir röportajda Tesla Model S’in şirketin başarısında çok ciddi bir yere sahip olduğunu ifade etti. Elon Musk tarafından verilen röportajda Tesla araçlarının başarılı olacağını hiç kimsenin beklemediğini söyledi. Hatta kendisinin bile Tesla ile ilgili başarısızlık ihtimaline yer verdiğini ifade etti.

Tesla model S, son 10 yıl öncenin arabası olmasına rağmen günümüz teknolojisine göre bile ileri. Bu nedenle şirketin aracı neredeyse hiçbir zaman eskimiyor. Sizce Tesla şirketinin bu modeli ödüle gerçekten layık mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR