Son 3 Ayda, 71 Milyon iPhone Satıldı!

Son 3 Ayda, 71 Milyon iPhone Satıldı!

Teknoloji dünyasının en değerli şirketlerinden olan Apple, cep telefonu dünyasına yön vermesinin yanı sıra finansal olarak da çok iyi günler geçiriyor. Samsung gibi dev rakiplerinin satış rakamları düşerken, Apple satış rakamlarını arttırmayı başardı. KGI firmasının açıkladığı rakamlara göre Apple, son 3 ayda Dünya çapında tam 71 Milyon adet iPhone satmayı başardı.

2014'ün son 3 ayını baz alan açıklamaya göre, 42 Milyon iPhone 6 ve 16 Milyon iPhone 6 Plus satılmış durumda. Bu rakamları geçtiğimiz yılın son çeyreğine oranladığımızda Apple’ın başarısı bir kere daha net bir şekilde görünüyor. Geçen yıl aynı döneme göre satışlar %85.4 oranında artmış durumda! Böylesine büyük bir şirket için inanılmaz bir rakam olan %85'lik artış, Tim Cook yönetiminin başarısını da gözler önüne seriyor. Yine aynı rapora göre, 2015 yılının ilk çeyreğinde 61.6 Milyon iPhone satışının gerçekleşmesi bekleniyor.  Apple’ın tableti iPad satışları ise, 2014'ün son çeyreğinde 21.4 Milyon rakamına ulaşarak geçtiğimiz yıla göre %73 oranında satışlarını arttırmış.

Başarılı ürün ve yönetimiyle finansal açıdan oldukça başarılı olan Apple, bu başarısını yeni çıkaracağı ürünlerle daha da arttıracağa benziyor. 12 inçlik iPad ve Macbook Air'in yanı sıra, akıllı saati Apple Watch piyasaya çıkması beklenen ürünler arasında sırasını bekliyor.

YORUMLAR