Son 38 Yılın En Önemli Gökyüzü Fenomeninden Görüntüler!

Son 38 Yılın En Önemli Gökyüzü Fenomeninden Görüntüler!

ABD'de batı sahilinden doğu sahiline kadar izlenebilen güneş tutulması, ülke de kapsamlı keşif ve araştırmalar yapılabilmesine olanak tanıdı. 38 yıl sonra tam güneş tutulmasına şahit olan kıta, internette ve sosyal medyada muazzam video ve fotoğrafların paylaşılmasına da olanak tanıdı.

ABD başkanı Donald Trump'da bu gökyüzü fenomenini inceleyen meraklı kalabalığın arasındaydı. Ancak Trump, ilk evrelerini bir çift gözlükle seyrettiği olayı sonlarına doğru gözlüğünü çıkartarak tamamlayarak, ne kadar "cesur" olduğunu da ispat etmiş oldu. Başkan, tüm uyarıları hiçe sayarak gözlüklerini bir kenara bırakmayı tercih etti.

Güneş tutulmasını yerden değil, o esnada havada seyahat ederek izleyenler de muazzam bir tecrübe yaşadılar. Tutulmayı Alaska üzerinde seyahat eden yolcular, aşağıdaki gibi izleme şansına sahip oldular.

Uluslararası Uzay İstasyonu ISS' inde manzarası bir harika oldu. Kısa bir süre için istasyondan kaydedilen fenomen oldukça net ve etkileyiciydi.

NASA'nın tüm dünyaya yayınladığı canlı yayın esansında da gözler ekranlara kitlenmişti. Tüm tutulmayı yayınlayan NASA, o sırada ABD'de olmayıp gökyüzünü merak edenleri bu fenomenle buluşturdu.

Güneş Tutulması En Kapsamlı Araştırmaların Odağı Oluyor!

YORUMLAR