Son Dönemde Windows Phone'un Kullanım Oranı İyice Arttı

Son Dönemde Windows Phone'un Kullanım Oranı İyice Arttı

Microsoft tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Windows Phone'un pazar payını genişlettiği ve büyük bir başarı sağladığı ortaya çıktı. Windows Phone 8.0'in kullanım oranı ise yüzde 40 oranına yaklaştı. 

Windows Phone son zamanlarda büyük bir çıkış yakaladı ve Microsoft'un yaptığı iyileştirme çalışmalarına oranla beklenen olumlu tepkiyi verdi. Nokia'nın ürettiği ucuz ve performanslı telefonlarla işletim sistemindeki pazar payında büyük bir artış yakalayan Windows Phone'un en başarılı sürümü 8.0 oldu.

Bir araştırma şirketi Windows Phone'un başarısını kanıtlamak için güzel bir araştırma yaptı ve tüm Windows Phone sürümlerini kulanılan Windows Phone cihazlarına göre kıyasladı. Şüphesiz bu kıyaslamada en büyük dilimi Nokia çekiyor. Microsoft'un bir süre önce kendi haline bıraktığı dev şirket Windows Phone'un yayılmasında en büyük emektarlardan birisiydi. Microsoft, Nokia'yı bıraktıktan sonra kendi ismini taşıyan yeni telefonlar üretecek ve bu şekilde Windows Phone'un pazar payını iyice arttırmaya çalışacak.

Windows Phone'un en çok kullanılan sürümü 8.0 oldu. Windows Phone 8.0, yüzde 45.7'lik bir dilim ile en çok kullanılan sürüm olmayı başardı. Bu sürümden sonra Windows Phone 8.1 yüzde 39.1 ile birlikte 2. sıraya yerleşti. Güncel sürümlerin yanı sıra Windows Phone 7 ise yüzde 15.2'lik pay ile 3. sıraya yerleşiyor.

Windows Phone'un en çok satan telefonu ise aşağıdaki grafiklere göre Nokia Lumia 520 oldu. 2.liği diğer olarak kategorilendirilen ve ne olduğu belirtilmeyen cihazlar aldı. Bunun yanı sıra 3. sırada ise Nokia Lumia 625 oldu.

Bakalım Windows Phone'un bu başarısı iOS ve Android'te herhangi bir tedirginlik oluşturacak mı? Çünkü beklenenlerin aksine Microsoft, mobil işletim sisteminden oldukça başarılı raporlar alıyor. Bakalım ilerleyen günlerde Microsoft'un yeni üreteceği telefonla birlikte  tablo nasıl olacak.

Windows Phone için En İyi Müzik Uygulamaları

En İyi Windows Phone Oyunları

YORUMLAR