Son Gelen HTC M9 Güncellemesi Fotoğraf Kalitesini Ne Kadar Artırdı

Son Gelen HTC M9 Güncellemesi Fotoğraf Kalitesini Ne Kadar Artırdı

HTC One M9 kamerası kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Öyle ki kameranın karşılaştırma raporları, HTC One M9 fotoğraf performansını yerden yere vuruyordu. 

HTC One M9'un Kamerası Testlerde iPhone 4S Kadar Bile Başarılı Olamadı haberimizde sözünü ettiğimiz HTC One M9 kamera sıkıntısı giderildi.

Forbes haber ajansının teknoloji sayfalarında yer alan haberlere göre, HTC One M9 kamerasına yapılan testler, cihazın kamera özellikleri ve performansının Samsung Galaxy S3 ve iPhone 4S kameralarından bile iyi olmadığını ortaya koymuştu. HTC One M9'un kamera performans ve kalitesi bazında 2015’te çıkan ya da çıkması muhtemel hiçbir telefonla yarışamayacağı sonucuna varılmıştı.

Neyse ki, HTC olaya müdahale etmeyi başardı. Oldukça sağlam bir yama yayınlayan HTC, son ürünü HTC One M9’un bu kötü kaderine noktayı koydu. Artık cihazın kamerası daha kararlı ve daha başarılı fotoğraflar çekebiliyor. Resimlerde bulanıklık ya da kumlanma yaşanmıyor.

Yapılan bu güncellemeden sonra sadece yazılım desteği ile kameranın önce ve sonra ki performanslarını karşı karşıya getirdik. Çıkan sonuçlar çok da fena değildi. Resimlerde solda yeni güncelleme sonuçlarını görebilir, sağdaki eski sürümle karşılaştırabilirsiniz.

İşte karşılaştırma fotoğrafları

HDR çekimlerde de farklar göze çarpıyor. 

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 Karşılaştırması

Sony Xperia Z4 ve HTC One M9 Karşılaştırması

HTC One M9 Kullanıcılarının En Sık Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözümleri

YORUMLAR