Son WhatsApp Beta Sürümü Farklı Bir Özellik Deniyor

Son WhatsApp Beta Sürümü Farklı Bir Özellik Deniyor

Eğer Skype kullanıyorsanız mesajlarda alıntı yapılabildiğini biliyorsunuzdur. Başka bir mesajdan alıntılanan bir pasajı yeni göndereceğiniz mesajın içine ekleyebiliyorsunuz. WhatsApp şimdi bu uygulamayı hayata geçirmek üzere.

Eski mesajlardan alıntı yaparak yeni mesajlarda referans olarak kullanmak oldukça pratik ve faydalı bir yöntem. Uzun süredir Skype’ın hizmet tepsisinde olan bu özellik artık WhatsApp messenger’a da geliyor. En son beta sürümünde denenmeye başlayan özellik tam sürüm olarak uygulamaya ne zaman yerleşecek bilmiyoruz ancak çok uzun bir zaman alacağını sanmıyoruz.

WhatsApp kendini hızla yenilemeye devam ederken Facebook bünyesinde olmasında dolayı popülerliğini de koruyor. WhatsApp’ın tek rakibi yine Facebook uygulaması olan Facebook Messenger. WhatsApp güncellemeleri farklı bir yol izliyor Facebook Messenger kadar eğlenceli ve kitleye yönelik olmuyorlar. Ancak Video sohbet, hareketli gif paylaşımı, voice mail gibi bazı önemli sürprizlerin de çok yakında uygulamaya dahil olacağı konuşuluyor. Birkaç eksiği olsa da, bu saydığımız hizmetlerin de tamamlanmasıyla WhatsApp zirvede kalacak gibi görünüyor. 

YORUMLAR