Sonunda Skype da Snapchat'i Taklit Etti

Sonunda Skype da Snapchat'i Taklit Etti

En eski çevrimiçi görüntülü ve sesli konuşma ve mesajlaşma uygulamalarından biri olan Skype, yaygınlaşan sosyal platform trendlerini yakalamak için yıllar sonra geniş çaplı bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile beraber Skype, neredeyse Snapchat uygulamasında bulunan özellikleri barındırıyor.

2006 yılında getirdiği görüntülü çağrı özelliğinden bu yana radikal değişikliklerin olduğu bir güncelleme yapmayan Skype, aradan geçen 11 yılın ardından ilk kez geniş çaplı bir değişikliğe gitti. Skype’ın bu büyük güncellemesi için model olarak aldığı uygulama ise popüler sosyal platformlardan biri olan Snapchat. Snapchat’in en temel özelliği olan ‘Hikayeler’ özelliği daha önce Instagram ve Facebook Messenger tarafından da adeta kopyalanmıştı. Bu modaya Skype’ın da uyduğu söylenebilir. Zira Skype yeni güncelleme kapsamında anlık fotoğraf ve videoların paylaşılabildiği ‘Öne Çıkanlar’ özelliğini bünyesine kattı.

Skype tarihinin en büyük güncellemesi olarak değerlendiren güncelleme, Android işletim sistemli cihazlarda kullanıma sunuldu. Yakın zamanda güncelleme iOS kullanan cihazlarda ve bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

Ayrıca bu güncelleme, 2011 yılında 8,5 milyar dolara Microsoft tarafından satın alınan Skype’ın o tarihten bu yana yayınladığı ilk büyük güncelleme olarak kayıtlara geçti. Snapchat’ten sunduğu esintilerin yanı sıra görüntülü arama ve mesajlaşma özelliklerinde de yeniliklere yer veren Skype, görüntülü arama ve mesajlaşma anlarında gif, etiket, emoji ve fotoğraf göndermeyi de yeni güncellemesiyle mümkün kıldı.

Rusya, Skype'dan Daha Güvenli Bir Sohbet Yazılımı Geliştiriyor

Skype Artık Konuşmaları Anında 10 Farklı Dile Çevirebiliyor

YORUMLAR