Sony 1000 Kişiyi İşten Çıkartıyor

Sony 1000 Kişiyi İşten Çıkartıyor

Büyük teknoloji firmalarından olan Sony, bir süredir finansal olarak sıkıntılar yaşıyor. Gelirleri çok fazla düşen şirket, daha önce televizyon bölümünde küçülmeye gitmiş, Vaio serisi laptoplarını elden çıkarmış ve birçok taşınmazını satmıştı. Şimdi ise gelen haberler, Sony'nin 1000 çalışanının işine son vereceği yönünde.

Nikkei tarafından verilen bilgiler, Sony'nin yakın zamanda akıllı telefon bölümünden 1000 çalışanın işine son vermeye hazırlandığını gösteriyor. Her ne kadar Xperia Z ailesi tasarım olarak beğenilen bir akıllı telefon olsa da, anlaşılan şirkete gelir olarak fazla bir katkısı olmamış. Geçtiğimiz yaz ayındaki düşük telefon satışlarından dolayı ilk hamleyi yine akıllı telefon departmanına yapan Sony, ayakta kalmak için oldukça zorlanıyor. Şirketin genel ürün çeşitliliğine baktığımızda en başarılı ürünün PlayStation 4 olduğunu söyleyebiliriz. Bazı analistlerin PS4’ün tek başına Sony'i ayakta tuttuğunu belirttiğini de bilmekte yarar var.

Xperia Z ailesiyle bilinen bir akıllı telefon ailesine sahip olan Sony, her ne kadar giderlerini azaltmak için işçi çıkartacaksa da yeni modellerini de hazırlamaktan geri durmuyor. Önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresinde Sony’nin yeni akıllı telefon ve tabletlerini duyurması bekleniyor.

Google, RaspberryPi ve O2 İlkokullarda Kodlama İçin Destek Oluşturuyor

YORUMLAR