Sony, 2014'ün Son Çeyreğinde 12 Milyon Adet Xperia Sattığını Açıkladı

Sony, 2014'ün Son Çeyreğinde 12 Milyon Adet Xperia Sattığını Açıkladı

Bir çok kişiye göre mobil cihaz satışında başarısız bulunan Dünya devlerinden bir tanesi olan Sony, en çok ilgi gören ve satılan Xperia cihaz serilerinin 2014 yılı son çeyreğindeki satış adetlerini açıkladı. Çok da kötü olmayan satış rakamları, aslında Sony için oldukça iyi de diyebilirim.

Mobil sektörde başarısız olduğunu düşünen kişiler çok sayıda olmasına rağmen, Xperia serisi ile milyonlarca kullanıcıyı etkileyen Sony, 2014 yılının 4. çeyreğinde 12 milyon adet Sony Xperia cihazın satıldığını açıkladı. 2013 yılının 4. çeyreği ile karşılaştırıldığında büyük bir artış gösteren satışlar 8.8 milyon adetten 12 milyona çıktı. 12 milyon adet cihaz satışı gerçekleştiren Sony, bu satışla birlikte 80 milyon Dolar operasyonel kar elde etti.

Artan satışlara ve gelirlere rağmen finansal olarak 1.45 milyar Dolar kayıpta olan Sony'nin bu düşüşü ise beklenenin altında oldu. Bunun nedeni ise 2014 yılı içerisinde çıkarmış oldukları yeni PlayStation 4 olarak görünüyor.

Kullanıcılara göre farklı hisler ve düşünceler uyandırabilen bir marka olan Sony'nin, önümüzdeki ay içerisinde düzenlenecek olan MWC 2015'te Xperia Z4'ü duyurması bekleniyor. Xperia serisi cihazların piyasada tutması ile satış rakamlarının gittikçe artması ise Sony adına sevindirici bir haber. Çünkü kullanıcıların aklına ibir marka yada telefon modeli işlemek sandığınız kadar kolay bir olay değil. Bunu başaran Sony'nin, mobil sektöre daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Siz de Sony yada Xperia cihazları hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung, Galaxy Note Edge'in Satış Rakamlarını Açıkladı

YORUMLAR