Sony, 2016'da Snapdragon 820 Taşıyan 2 Amiral Gemisi Çıkarmaya Hazırlanıyor

Sony, 2016'da Snapdragon 820 Taşıyan 2 Amiral Gemisi Çıkarmaya Hazırlanıyor

Son zamanlarda çok fazla söylenti olmasına rağmen Sony'nin 2016 yılı içerisindeki Xperia planları henüğz netlik kazanmadı. Fakat yeni yayılan bir habere göre Sony, Snapdragon 820 çipsetli 2 adet Xperia amiral gemisi için hazırlıklara başlamış.

Akıllı telefon piyasasında düşüşte olan ve bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen Sony için daha önce çıkan haberlerde, 2016 yılında en az 5 adet cihaz çıkaracağı söylenmişti. Fakat durumun kötüye gidişatının farkına varan firma sanırım daha akıllı hamleler yapmak istiyor. GforGames'in hazırladığı habere göre Sony, 2016 yılı içerisinde 2 adet amiral gemisi çıkaracak. Üst düzey cihaz olarak sunacakları bu cihazlar hakkında henüz bir bilgi bulunmuyorken, cihazların Z6 adını taşıması bizleri şaşırtmayacak.

CES 2016 gibi büyük bir etkinlikte bile yeni telefon modeli tanıtmayı düşünmeyen Sony'nin çıkaracağı cihazlarda Quad HD, en az 3 GB RAM ve Snapdragon 820 gibi donanımlar ve özellikler olması bekleniyor.

Japon firması ürettiği Xperia serisi cihazlar ile pek çok müşterisini çok memnun etmeyi başarırken, büyük bir kesim tarafından da tepki görüyor. Özellikle su geçirmez özelliği nedeniyle oldukça tepki alan Sony, bakalım Xperia Z6 serisi ile başarıyı yakalayabilecek mi?

Xperia Z6 piyasaya çıktığında almayı düşünür müsünüz?

YORUMLAR