Sony, 6 Yeni Mobil Oyun Çıkarmaya Hazırlanıyor

Sony, 6 Yeni Mobil Oyun Çıkarmaya Hazırlanıyor

Pokémon GO'nun yakaladığı başarı şirketlerin iştahını kabartırken, yaklaşık 10 farklı mobil oyun üzerinde çalıştığı söylenen Sony, 2017 içerisinde en az 6 mobil oyun ile oyuncuların karşısına çıkabilir. 

Sony, mobil oyunculuk ile el konsollarını birleştirmeyi daha önce denemişti. Sony Ericsson Xperia Play ismini verdiği cihazda telefon özelliklerinin yanı sıra belli başlı PSP oyunlarını da oynatan şirket, o girşimin çok başarılı olmamasının ardından, mobil oyunculuktan elini çekmişti. Yaz aylarında piyasayı sallayan Pokémon GO'nun yakaladığı başarıyla birlikte mobil oyunculuğa yönelen akımın içerisine kapılan Sony, 10 farklı mobil oyun üzerinde çalışmaya başladı. 

Reuters'ın yaptığı habere göre Sony, üzerinde çalıştığı oyunlardan en az 6 tanesini 2017 yılı içerisinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yapımı devam eden oyunların hepsini açıklamayan şirket, bu oyunlardan bazılarının Hot Shots Golf, Wild Arms, PaRappa the Rapper ve Arc The Lad olduğunu da söylemeden geçmedi. Sony'nin buna benzer planları ekim ayı içerisinde de dillendirilmiş ve şirketin en az 5 Playstation oyununu mobile getireceği söylenmişti. Nintendo'nun Super Mario Run gibi bir oyunla çıkagelmesinin ardından, Sony'nin de en az bu kadar ses getirecek bir karakteri mobil dünyaya taşıması da konuşulanlar arasında kendisine yer buldu. 

PS4 Slim'i Un Ufak Ettiler!

PS4 Pro'nun Teknik Özellikleri

YORUMLAR