Sony 60 Milyonu Aşkın PS4 Konsol Satıldığını Açıkladı

Sony 60 Milyonu Aşkın PS4 Konsol Satıldığını Açıkladı

Yalnızca bir hafta kadar önce 1 milyon Playstation VR satıldığını duyuran Sony, aynı zamanda her beş PS4 konsol satışından birinin PS4 Pro olduğunu açıklamıştı. Şimdi Sony, tam da E3 2017 etkinliği zamanına denk gelen bir kilometre taşının daha aşıldığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, bu tüm dünyada bugüne kadar 60 milyonun üzerinde PS4 konsol satışı yapılmış.

Sony tarafından yapılan açıklamada çarpıcı sayısal veriler paylaşırken 60.4 milyon PS4 satıldığı ve konsol satışına bağlı olarak oyun satış rakamlarının da 487.8 milyona ulaştığı belirtildi. Toplam oyun satışı rakamlarına, hem kutulu oyun hem de PSN üzerinden dijital satışlarının dahil olduğu not düşüldü.

Playstation Plus hizmetine de pozitif bir yaklaşım olduğu belirtilirken, 26.4 milyon Plus abonesinin olduğu vurgulandı. Ayrıca PS3 ve PS Vita konsol sahiplerinin de dahil olduğu tüm Playstation ekosisteminde, 70 milyon aktif kullanıcının haftada yaklaşık 600 milyon saatini konsollarda geçirdiği saptandı.

Sony Interactive Entertainment CEO’su ve başkanı Andrew House, “PS4 platformu sektörün zirvesine oturdu. Tüm dünyadan tüketicilerimize ve iş ortaklarımıza katkılarından dolayı minnettarız” yorumunda bulundu.

Playstation platformu için açıklanan bu rakamlar, sektörün diğer devi Microsoft Xbox ile kıyaslandığında gerçekten çok daha büyük. Zira Xbox One satışlarının henüz 30 milyon barajına yaklaştığı belirtiliyor. Microsoft, geçtiğimiz günlerde duyurduğu Xbox One X konsoluyla bir sıçrama yapma umudunu koruyor. Ancak Sony Playstation rüzgarı da kolay kolay dinecek gibi görünmüyor.

Sony Playstation Konsol Pazarının Yüzde 54'ünü Eline Geçirdi

PS4 Pro'nun Teknik Özellikleri

YORUMLAR