Sony Android 7.0 Nougat Alacak Telefonlarını Listeledi

Sony Android 7.0 Nougat Alacak Telefonlarını Listeledi

Google geçtiğimiz günlerde yeni mobil işletim sistemi Android 7.0 Nougat'ı resmi olarak yayınladı. Android 7.0 ilk aşamada Google'ın kendi telefonları olan Nexus telefonlara dağıtılmaya başlandı. Bunun yanında birçok farklı üretici yeni piyasaya çıkacak telefonlarında Android 7.0 kullanacaklarını duyurmuştu. Peki halen kullanmakta olduğumuz telefonların durumu ne olacaktı? Mevcut telefonlarımıza Android 7.0 güncellemesi gelecek miydi? İşte Sony bu sorunun cevabını veren ilk telefon üreticilerinden oldu.

Android 7.0 güncellemesini alacak telefonlarını ve tabletlerini listeleyen Sony bu listede şu Xperia akıllı telefonlara yer vermekte:

- Xperia Z3+

- Xperia Z4 tablet

- Xperia X5

- Xperia Z5

- Xperia Z5 Compact

- Xperia Z5 Premium

- Xperia X

- Xperia XA

- Xperia XA Ultra

- Xperia X Performance

Listede Xperia Z2 ve Xperia Z3'ün yer almaması dikkat çekmekte. Sony bu cihazların ismini listede geçirmemiş olsa da belki bir ihtimal gelecekte bu telefonlar için Android 7.0 güncellemesini yayınlayabilir.

Sony Android 7.0 güncellemesini ne zaman yayınlayacağı konusunda da net bir tarih vermiyor; fakat telefon ve tabletlerine Android 7.0 güncellemesini sunabilmek için elinden geldiği kadar hızlı çalıştığını bildiriyor.

Android 7.0 Nougat Hangi Cihaza Ne Zaman Gelecek?

YORUMLAR