Sony Bulut Oyun Sistemi Gaikai'yi Satın Aldı

Sony Bulut Oyun Sistemi Gaikai'yi Satın Aldı

Gaikai ve OnLive gibi şirketler sayesinde son yıllarda popüler bir hale gelen bulut oyun sistemleri ile kullanıcılar uzak sunucularda bulunan makinelerde, kendi bilgisayarlarından, hatta mobil cihazları üzerinden oyun oynayabiliyorlar.

Bulut oyun sektörü günden güne gelişirken buna kayıtsız kalmayan firmalardan biri olduğunu gösteren Sony, Gaikai adlı bulut oyun sistemini 380 milyon dolar karşılığında satın aldığını resmen duyurdu.

Bu satın almayla birlikte Japon şirketi kullanıcılarına gerçekten yenilikçi ve üstün interaktif bir eğlence deneyimi sunmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Sony Computer Entertainment Inc grubu CEO'su Andrew House yaptığı açıklamada "Gaikai'nin teknolojik gücü ve mühendislik yeteneğini,  SCE'nin kapsamlı oyun platformu bilgi ve tecrübesiy birleştirerek kullanıcılara benzersiz bir bulut eğlence deneyimi sunabileceğiz." cümlesine yer verdi.

Şu an konuyla ilgili başka bir bilgi bulunmamasına rağmen, Sony'nin yakın bir gelecekte Gaikai ile ilgili planları hakkında hep birlikte fikir sahibi olacağız gibi görünüyor.

YORUMLAR