Sony Çalışanları İçin Ofis Hayatı Kabusa Döndü

Sony Çalışanları İçin Ofis Hayatı Kabusa Döndü

Sony'de siber saldırı sonrası gerçek bir paranoya yaşanıyor. Ofis güvenliğini artıran yönetim, modern cihazlar kullanmaktan da vaz geçti. Şu anda Sony’de en modern cihazlar faks makineleri ve şeritli yazıcılar.

Sony Stüdyoları çalışanları siber atak sonrası hayatlarının 20 yıl geriye gittiğini ifade ediyorlar. Çalınan binlerce bilgi arasında kendilerine ait özel yazışmaların da olabileceğini düşünerek endişelenen Sony çalışanları için, ofis hayatı da tam bir kabusa dönüşmüş.

Sony Stüdyoları personeli ofislerde artık birbirlerine e-mail atmak yerine gidip yüz yüze toplantı yapmayı tercih ediyorlar. 1992 yılında internetin daha yaygın olmadığı zamanlardaki ofis standartlarına geri döndüklerini ifade eden çalışanlar, ileti göndermek yerine faks makinesi kullanmaya başlamışlar. Maaş çeklerinin yazılması için ise eski sistem şeritli yazıcılar modern cihazlarını yerin almış. Anında mesajlaşma ya da elektronik posta sistemlerinin bir süre askıya alındığı ofiste, akıllı telefonlarla ofis dışı online hiçbir görüşme yapılmıyor.

Ofiste çalışanların ifadelerine göre, Sony’de çalışanlar telefonlarını açmaya bile cesaret edemiyorlar. İlk günün şokunu yavaş yavaş atlatmaya çalışan Sony personeli bundan sonra ofiste hayatın çok daha sıkı önlemler altında devam edeceğinden eminler. 

Sony, Korsanları Hacklemeye Çalışıyor

Sony, Çalınan Verilerin Medyadan Silinmesini Talep Etti

Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı

YORUMLAR