Sony, DualShock 5'in Şarj Yöntemi ile Ses Getirecek!

Geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan yeni bir patente göre Sony yeni nesil konsolu ile birlikte tanıtması beklenen DualShock 5 için önemli bir özelliği kullanıcılara sunabilir.

Geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan yeni bir patente göre Sony yeni nesil konsolu ile birlikte tanıtması beklenen DualShock 5 için önemli bir özelliği kullanıcılara sunabilir.

Şarj Yöntemi ile Dikkatleri Çekecek

Reddit kullanıcıları tarafından fark edilen bu patent, PlayStation 5 ile gelmesi beklenen kontrolörün kablosuz şarj teknolojisi yardımı ile şarj olabileceğini işaret ediyor. Bunun için kullanılan tabanlık patent içerisinde yer alıyor ve bu tabanlıkla birlikte kablosuz şarj mümkün hale geliyor.

Kablosuz şarj özellikle akıllı telefonlar ve giyilebilir aksesuarlar için yükselmekte olan bir teknoloji ve kullanıcıların kablolardan kurtulmasına imkan sunuyor.

Tabii bunun yanında bazı kötü haberlerimiz de var. Şöyle ki güncel durumda kablosuz şarj teknolojisi bir miktar pahalı ve bu kontrolör fiyatlarına direkt olarak yansıyacak. Önceki sızıntılar dahilinde zaten gelişmiş bir kontrolör ile karşılaşmayı bekliyoruz ve üzerine böyle bir ekleme yapılırsa DualShock 5'in oldukça pahalı bir hale gelmesi mümkün.

Güncel durumda dahi DualShock 4'ün fiyatları 300 TL ila 500 TL arasında değişirken yeni nesil cihazın kontrolörü çok daha pahalı bir yapıya sahip olabilir ve bu, olası bir değişim durumunda oyuncuların pek de hoşuna gitmeyebilir.

Tabii bir yandan bu tabanlığın harici satış olarak sunulması da mümkün. Bu durumda tabanlık kutu içerisinden çıkmaz ve isteyen kullanıcılar tarafından ekstra olarak satın alınır.

Bunların hepsinden de öte patentlerin bir ürünün satışa sunulacağı anlamına gelmediğini, şirketin o yönde bir ilgisinin olduğunu gösterdiğini vurgulayalım. Yeni nesil cihaza gitgide daha çok yaklaşıyoruz ve önümüzdeki dönemlerde daha çok bilgi ile karşılaşmamız muhtemel. Siz de gelişmelerden haberdar olabilmek için bizi takipte kalın.

YORUMLAR