Sony, Dubai'de İlk Su Altı Mağazasını Açtı

Sony, Dubai'de İlk Su Altı Mağazasını Açtı

Sony'nin Xperia ürünlerinin tanıtımını yapabilmek adına su altında bir mağaza açacağını hepimiz biliyorduk. Sony, Dubai'de ilk su altı mağazasını açtı ve Xperia ürünlerinin su altı dayanıklılığını artık canlı olarak gösteriyor.

Dünya'nın ilk su altı mağazası olma özelliğini taşıyan bu mağazanın ömrü malesef 3 gün ile sınırlı. Düzenli olarak açık kalmayacak mağazaya girerek Xperia ürünlerini su altında test etmek ise herkese nasip olmayacak. Sony'nin düzenlemiş olduğu çekiliş ve kampanyalara katılan şanslılar ile birlikte medya görevlileri ve VIP üyeler mağazaya girerek su altında Sony Xperia ürünlerini test edebilecek.

Normal bir mağaza olmadığı için girmek de oldukça meşakatli. Eğer yukarıda yazdığım şanslı kişilerden biriyseniz yine de elinizi kolunuzu sallaya sallaya su altı mağazasına giremiyorsunuz. Eğer dalgıçlık tecrübeniz ve belgeniz yoksa gerekli eğitimleri almak adına havuza yönlendiriliyor ve daha sonrasında mağazaya girebiliyorsunuz.

Su altında 4 metre derinlikteki mağazada istediğiniz Sony Xperia ürünlerini deneyerek suya karşı olan dayanıklıklarını gözleriniz ile test edebilirsiniz. Bir çok Sony Xperia sahibi kişi cihazının su geçirmeyeceğini bildiği halde bunu test etmeye korkar. Aklında hep ya kaçırırsa ve bozulursa sorusu takılı kalır. Sony bu mağaza ile birlikte bu tür bir şeyle karşı karşıya kalmayacağını oldukça net bir şekilde göstermiş oldu. Özel dalgıçlar eşliğinde girilen mağazanın derinliği 4 metre olduğu için Xperia Z2 ve Z3'e özel bir kasa takılıyor. Bunun nedeni ise Sony'nin cihazlarında öngördüğü su geçirmeme derinliği yaklaşık 1.5 metre.

Daha önce de su dolu şişe içerisinde MP3 Player satan Sony'den bu tür bir pazarlama çalışması gelmesi oldukça normal. Ürünlerine daima güvenen Sony'nin Dubai'deki su altı mağazasını elbette gezmek isterdim ama nasip değilmiş belki bir dahaki sefere.

Sony tarafından Twitter'a gönderilen su altı mağaza resimlerini aşağıdan görebilirsiniz:

AirDroid 3 ile Android Telefonlarınızı Bilgisayardan Yönetmek Daha Da Kolay

YORUMLAR