Sony Eğlence Ağı Mağazasını Test Etmeye Başladı

Sony Eğlence Ağı Mağazasını Test Etmeye Başladı

Sony Eğlence Ağı Mağazası bugün açıldı.

EuroGamer tarafından keşfedilen mağaza, şimdilik sadece Amerika dışındaki müşterilere açık gibi görünüyor. Çünkü Amerika’daki müşteriler, siteye girip ülke ve dil seçmeyi denediğinde kendi ülke ve dil seçeneklerine erişemiyorlar.

Sony henüz eğlence ağı ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Bununla birlikte,  Sony Computer Entertainment'ın Avrupa blog yöneticisi olan Fred Dutton, EU PlayStation sitesinde bir blog yazısına yaptığı yorumda, şirketin, PlayStation/Sony topluluğuna kısa zamanda duyurmak ve başlatmak için sabırsızlandığı yeni bir web mağazasını test ettiğini yazdı.

Site bugün erişilebilir durumda olsa da, web adresini yazarak erişmek istediğinizde zaman zaman “Site kullanımda değil” mesajı alabiliyorsunuz.

Sony Eğlence Ağı’nın aslında şu anda bir geçiş aşamasında olduğunu anlamak zor değil.

Geçen ay Sony; bölüm patronu Tim Schaaff’ın Aralık ayı sonunda emekli olacağını ve yerini Sony Computer Entertainment Başkanı ve CEO’su Andrew House’ın alacağını duyurmuştu. Schaaff, çoklu medya pazarları ağının tam takım kurulmasına vesile olmuştu.

Bu yeni mağazaya erişilebildiği vakit, mağazadan oyun, film ve TV şovu satın almak mümkün. Sitede "PlayStation Plus" “Yeni Çıkanlar”, “İndirimler ve Teklifler”, ve “Koleksiyonlar” bölümleri mevcut.

YORUMLAR